Bakan Gül’ü çiçeklerle karşıladılar

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül resmi temaslarda bulunmak üzere Afganistan'ın başkenti Kabil'e geldi.

Bakan Gül uçaktan indiği sırada, ”Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Abdullah Gül Afganistan’a hoşgeldiniz” yazılı bir pankart da açıldı ve Afgan Türk Okulu öğrencileri, Bakan Abdullah Gül’e çiçek verdi.

Afganistan temasları çerçevesinde Bakan Gül ilk olarak başkent Kabil’e yaklaşık 35 kilometre mesafedeki Vardak İl İmar Ekibimizi ziyaret ederek, Vardak’ta temas ve incelemelerde bulunacak. Bakan Gül ardından, Kabil’deki Afganistan Türk Görev Kuvveti Komutanlığı’nın bulunduğu Kamp Doğan’ı ziyaret edecek. Gül burada görev yapan askerlerle öğle yemeği yiyecek.

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül Kabil’deki temasları çerçevesinde, Afganistan Cumhurbaşkanı Hamid Karzai tarafından kabul edilecek. Gül ayrıca Afgan Dışişleri Bakanı Dr. Rengin Dadfar Spanta ve Afganistan Savunma Bakanı Orgeneral Abdurrahim Wardak ile görüşecek. Gül, Afganistan Dışişleri Bakanı Spanta ile ortak basın toplantısı düzenleyecek. Gül’ün NATO’nun Afganistan’daki kıdemli sivil temsilcisi Büyükelçi Daan Everts ile görüşmesi de bekleniyor.

Gül’ün Kabil Uluslararası Havalimanı’na inişi sırasında ülkede bulunan Türk özel timleri geniş güvenlik önlemleri aldı.