Bakan Kılıç’tan Güreş Milli Takımı’na tebrik telefonu

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Finlandiya'da devam eden Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Avrupa ikincisi olarak büyük bir başarıya imza atan milli sporcu Cenk İldem ve Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya'yı telefonla arayarak tebrik etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Finlandiya’da devam eden Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Avrupa ikincisi olarak büyük bir başarıya imza atan milli sporcu Cenk İldem ve Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya’yı telefonla arayarak tebrik etti.

Bakan Kılıç, Federasyon Başkanı Yerlikaya ile yaptığı görüşmede millilerin şampiyonada gösterdiği başarının kendileri adına memnuniyet verici olduğuna değinerek, “Sizlerin nezdinde bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ederim. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak sizlere desteğimiz tam. Başta devam eden Avrupa Şampiyonası olmak üzere bundan sonraki tüm uluslararası müsabakalarda sporcu kardeşlerime ve sizlere başarılar dilerim.” ifadesini kullandı.

Daha sonra Milli Sporcu Cenk İldem ile de bir telefon görüşmesi yapan Bakan Kılıç, “Bugün kazandığın madalya sadece bir ikincilik madalyası değil. Kazandığınız başarılar, sizleri takip eden genç kardeşleriniz için de hem büyük bir moral hem de rol model olmanız noktasında büyük önem taşıyor. Bayrağımızı orada dalgalandırdığın için ülkemiz adına sana bir kez daha teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki hedef olimpiyat şampiyonluğu.” dedi.

Başkan Yerlikaya ve milli sporcu Cenk İldem ise, Bakan Kılıç’ın telefon tebrikinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, amaçlarının her zaman başarıya ulaşmak olduğunu söylediler.