Bakan Koç: “Başbakan sözünde durur”

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, ''Benim genel başkanım efedir, Kasımpaşalıdır ve bir Türk olarak da sözünde durur'' dedi.

Bakan Koç, Aydın Adnan Menderes Bulvarı’nda esnafı ziyaret etti, yoldan geçen vatandaşlara gül dağıttı.

Ziyaretler sırasında gazeteciler tarafından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Isparta’da yaptığı ”Tek başıma iktidar olamazsam siyasetten çekilirim” açıklamasının hatırlatılması üzerine, Bakan Koç, şöyle konuştu:

”Genel başkanımın söylediği lafın üzerine laf mı söyleyeceğim. Ama bu bir şeyi göstermiyor mu? Hem her seçimde mağlup olacaksın, önce bir ayrılacaksın, sonra senin için bazı ağlayıcılar gelecek ortaya ve o ağlayıcıların ortaya gelmesi ile sen tekrar döneceksin. Bunlar istifa etmezler. Biz istifa ederiz. Benim genel başkanım efedir, Kasımpaşalıdır ve bir Türk olarak da sözünde durur. Ama başkaları istifa etmezler.” Bakan Koç, CHP tarafından yürütülen ”Yalanını da al git” sloganı kullanılan fotoğrafların ve bu reklamlarda kullanılan rakamların gerçeği yansıtmadığını öne sürerek, ”Zannediyorum ki, CHP çok kötü bir iletişim uzmanı ile çalışıyor, iletişim uzmanı CHP’yi sabote ediyor. CHP’nin vahim bir aldatılma ile karşı karşıya kaldığı kanaatindeyim. Böyle doğru söylememeye devam ederlerse zaten çok azalmış olan güvenilirliklerini daha da azaltacaklar” diye konuştu.