Bakan Koç ile eşi arasında minyatür tartışması

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, seramik ve minyatür sanatçısı Adalet Bayramoğlu tarafından yapılan seramikte kendisiyle birlikte 3 bayanın minyatürünün bulunmasına kızan eşine "Sen minyatür müsün senin ne işin var orda" dedi.

Kastamonu da yaşayan Azeri seramik ve minyatür sanatçısı Adalet Bayramoğlu tarafından yapılan ve Bakan Koç ile üç bayanın resminin bulunduğu seramik Bakan Koç’un eşi Şadiye Koç’u kızdırdı. Şadiye Koç, “Niye ben yokum, bu kadınlar kim” diye sorması üzerine Koç, “Sen minyatür müsün senin ne işin var orda” dedi.

Kadı Dağı Mevkii’nde Kastamonu Valisi Mustafa Kara ve bürokratlar tarafından karşılanan Bakan Koç şehrin girişinde bulunan İzbeli Çiftliği’nde yöresel yiyeceklerden oluşan kahvaltı yaptı. Kastamonu’ya eşi ve kızıyla gelen Bakan Koç çiftliğin işletmecisi Sabiha İzbeli’nin şeref defterini uzatarak, “Sayın Bakanım defterimize bir şeyler karalarmısınız” sözü üzerine Bakan Koç, “Hayır karalamam, biz aklayan partiyiz. Biz AK Parti’yiz, biz karalamayız” dedi. Kahvaltı yaparken fotoğrafını çeken gazetecilere kızan Koç, “Gidin kahvaltınızı yapın size başka bir şey söylemiyorum” dedi.

Kastamonu’da yaşayan Azeri Ressam Adalet Bayramoğlu tarafından hazırlanan minyatür tabloda Koç ile birlikte üç bayanın resminin bulunması üzerine yanında bulunan eşi Şadiye Koç, “Niye ben yokum, bu kadınlar kim” diye sorması üzerine Koç, “Sen minyatür müsün senin ne işin var orda” dedi.

Kahvaltı sonrası gazetecilerin fotoğraf çekmek için izin istemesi üzerine gazetecilere takılan Koç, “İsterseniz gözü kapalı poz vereyim” demesi üzerine gazetecilerden birisi, “Sayın Bakanım poz vermenize gerek yok biz yakalarsak çekeriz” dedi.

Kahvaltı sonrası çiftlikten ayrılan Koç, Kastamonu Valisi Mustafa Kara ve bürokratlarla vedalaşıp eşi ve kızıyla birlikte Sinop’a hareket etti.