Bakan Koç muhalefete yüklendi

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, "Sizler kuş beyinli olabilirsiniz, ancak Allah'a şükür ki milletimiz kuş beyinli değil" dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, Kurban Bayramı dolayısıyla geldiği memleketi Aydın’da partisinin il teşkilatı tarafından hazırlanan bayramlaşma törenine katıldı. Turistik Park tesislerinde yapılan bayramlaşma törenine AK Parti Aydın Milletvekilleri Ahmet Ertürk, Semiha Öğüş, AK Parti İl Başkanı Mehmet Erdem, AK Parti Aydın yönetim kurulu, kadın kolları ve gençlik kolları temsilcileri katıldı.

Burada konuşma yapan Bakan Atilla Koç, şimdiye kadar hiçbir iktidarın 5 seneyi tamamlayamadığını söyledi. Bugüne kadar yapılamayan ve ulaşılamayan birçok hedefe AK Parti hükümetinin ulaştığını iddia eden Koç, elde edilen bu başarılar sonrası kendilerini eleştiren bir muhalefetin olmasını beklediklerini ifade etti. Yapılan tüm eleştirilere rağmen, hareket eden bir muhalefet beklemediklerini savunan Bakan Koç, ”Bunu zamana bırakınca ne yapabileceğinizi eğer akıllı adamlarsanız söylemezsiniz. Ama kini aklının üstünde olanlar hemen dökülüveriyorlar. Buda bize bir nimet. Bunlar hokkabazların kesesinden iyi kuş çıkarıyorlar. Bakalım hangi kuşları daha göreceğiz dört sene. Ama ne kuş çıkarırlarsa çıkarsınlar inşallah 2007’nin talih kuşu yine başımıza konacak. AK Parti olarak bugüne kadar çalmadık ve çaldırmadık. Kanunsuzluğa, yolsuzluğa, istismara izin vermedik. Bunlara izin verseydin bu işin bereketi kalmazdı. Bereketsiz işten de hayır gelmezdi. Eğer hırsızlık yaparsan, eğer suistimal yaparsan, eğer haksızlık yaparsan o manevi elin yardımı üzerinizden çekilir. Çekildiyse işte o zaman korkun. Yoksa hokkabazların kuş çıkartmasından korkmayın. Bu çıkardığınız kuşa, kuş demek için kuş beyinli olmak lazım. Bunları yaşadık, diyorlar ki ‘daha ne kuşlarımız var.’ Yok arkadaş sizler kuş beyinli olabilirsiniz, ama milletimiz Allah’a şükür kuş beyinli değil.”diye konuştu.

Bugüne kadar hiçbir iktidarın nefesinin beş yıla ulaşamadığına dikkati çeken Kültür ve Turizm Bakanı Koç, Aydın’a iktidarları döneminde toplam 287 milyon YTL ödenek geldiğini kaydetti. ”İddia ediyorum AK Partili bir hükümetin bakanı hepsinden fazlasını yaptı bu memlekete” diyen Koç, şöyle devam etti: “Türkiye’de yeni hizmetleri getirebilmek için bir döneme daha ihtiyacımız var. Güneş balçıkla sıvanmaz. Yok 367 olacak, yok 184 olacak. Eğer bir şey nasipse biz inanıyoruz ki bir bölünmez el, bırakın 367’yi 380’i de 387’i de buluruz mecliste. Ne derlerse desinler, ne yaparlarsa yapsınlar. Biz A demiyoruz, B demiyoruz. Şahıs göstermiyoruz. Diyoruz ki bunu zamanına bırakın.”

2007 yılında iki önemli seçimin olacağına dikkat çeken AK Parti İl Başkanı Mehmet Erdem ise seçilecek cumhurbaşkanının AK Parti içinde seçileceğini beyan etti.