Bakan Koç turizmi geliştirmek için her bölgenin meşhurlarını da tanıtacak

Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, her bölgenin meşhur olan ürünlerinin yanında yetiştirdiği adamlarla da ünlü olduğunu belirterek, "Turizm sadece kum, güneş demek değil, büyüklerimizi de tanıtacağız." dedi.

Her bölgenin meşhur olan ürünlerinin yanında yetiştirdiği adamlarla da ünlü olduğunu kaydeden Atilla Koç, “Aydın’da Menderes, Malatya’da İsmet Paşa, Isparta’da Demirel. Her bölgedeki büyüklerimizle beraber olacağız. Turizm sadece kum, güneş demek değil, büyüklerimizi de tanıtacağız.” diye konuştu.

Kuş gribi tahribatını önlemek için değişik ülkelerin büyük kentlerinde tur operatörleriyle bir araya geldiklerini ve tanıtım yaptıklarını anlatan Koç, “Her yerde, televizyonlarda, radyolarda teletekslerde Türkiye var. Hep beraber bu işin altından kalkacağız. Turizmi 12 aya yayarak alternatiflerini de devreye sokmalıyız. Kruvazör, kaplıca ve ikinci konutlar projelerini faaliyete geçirmeliyiz. Yeni bir Türkiye, yeni Ege Bölgesi, yeni Aydın ve yeni bir Kuşadası.” şeklinde konuştu.

Aydın Valisi Mustafa Malay, Kuşadası Kaymakamı Ali Barış, AK Parti milletvekilleri Ahmet Acar, Semiha Öyüş, partililer ve vatandaşların katıldığı temel atma töreninden sonra bakan Koç, AK Parti Kuşadası ve Didim ilçe kongrelerine de katıldı.