Bakan Kürşad Tüzmen’den ilginç benzetme

Dış ticaretten sorumlu Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen: “Kahramanmaraş'ın, dondurmasında o sağlamlık, o güzellik dövüldüğü için var"

AK Parti Kahramanmaraş Merkez İlçe Kongresinde konuşan Devlet Bakanı Tüzmen, hükümetin icraatları hakkında bilgi verdi. Hükümet olarak çok iyi işler başardıklarını belirten Tüzmen, şöyle devam etti: “Bizi arasıra dövüyorlar. Kahramanmaraşlı bilir ki demir dövüldükçe sertleşir, güzelleşir, sağlamlaşır. Kahramanmaraş’ın, dondurmasında o sağlamlık, o güzellik dövüldüğü için var. Bu nedenle dünyanın dört bir tarafına ihraç ediliyor. Olsun bu kadar dövülmek olacak.”

Türkiye’nin, bulunduğu coğrafyada sözü dinlenir bir ülke haline geldiğine dikkat çeken Tüzmen, geleceğe güvenle bakan bir ülke haline gelindiğini anlattı. Tüzmen, “Yarınlara bu ülke daha güvenle bakar oldu. Hepimiz görüyoruz. Ülkemiz artık bu coğrafyada gündem tayin eden ülke haline geldi. Eskiden gündeme yetişmeye, son sıralarda yer alan bir ülkeydi. Şimdi dünya ticaretinde ilk 20, turizmde ilk 8 ülke arasına girmiştir. Bulunduğu coğrafyada sözüne güvenilen, dürüst, doğru ve bütün bölge ülkelerine barış sağlamaya çalışan, bütün insanlığın yardımına koşan bir ülke haline gelmiştir.”şeklinde konuştu.

Bakan Tüzmen, Kahramanmaraşlı Necip Fazıl Kısakürek’a ait olan “At’a Senfoni” adlı şiiri okuyarak konuşmasını bitirdi.

Bakan Tüzmen’e Kahramanmaraş’a has içinde dondurma bulunan bir oyma sandık hediye edildi. Daha sonra Tüzmen, MADO Dondurma’da öğle yemeğinin ardından Gaziantep’e hareket etti.