Bakan Şener’e ‘Yılın Bakanı’ ödülü

Bir internet sitesi düzenlediği anketle 2006 yılının 'en'leri seçti. Başbakan Yardımcısı Şener, Güler Sabancı, Murat Yalçıntaş ödül alan isimler arasında.

Haber1.com ve Memlekethaber.com anketinde, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener ”Yılın Bakanı”, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı ”Yılın İş Kadını”, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş da ”Yılın Oda Başkanı” seçildi. Ödüller, Beykent Üniversitesi Ayazağa yerleşkesinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Törende konuşan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Şener, en iyinin ortaya çıkarılması yönünde yapılan çabaların önemli olduğunu belirterek, bir ülkedeki kurumsal yapı rekabet ve işbirliğini hangi ölçüde mükemmel şekilde gerçekleştirirse, o kadar iyi sonuçlar elde edildiğini söyledi.

Ülkede yaşayanların çalışma alışkanlıklarının önemini vurgulayan Şener, bir sabah uyanıldığında, 73 milyonun yaşadığı Türkiye’de herkes işini en iyi yapıyorsa, Türkiye’yi tutabilecek hiçbir şey olamayacağını ifade etti. Şener, BM’ye üye 192 ülke bulunduğunu, bunların kıyasıya bir mücadele içinde olduğunu dile getirerek, ”Küresel rekabet budur.

Bu rekabette başarılı olanlar gelecekte ayakta kalacaktır” dedi. Abdüllatif Şener, rekabette başarılı olmanın, yapılan işin iyi yapılmasından geçtiğini belirterek, ”En doğrunun prim yaptığı bir toplumsal kültürü mutlaka oluşturmamız gerekir” görüşünü aktardı.

Bu arada, ödüllerin verilmesi sırasında, ”Yılın Sanatçısı” seçilen İbrahim Tatlıses, yine ”Yılın Yerel TV Kanalı” olarak belirlenen Olay TV ile ilgili ”Zamanında sayın Çağlar’dan almak istemiştim, satmamıştı. Çok değerliymiş, bilmiyordum” dedi.

Öte yandan, ”Yılın Bürokratı” seçilen Türk Patent Enstitüsü Başkanı Yusuf Balcı, İbrahim Tatlıses’in bir marka olduğunu ifade etti. Abdüllatif Şener de ”Yılın Markası” seçilen Pegasus Havayollarının Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı’dan, memleketi Sivas’a uçak seferi düzenlenmesini istedi.

-YILIN EN İYİLERİ-

Bir ay süreyle okurların oylarına sunulan ”Türkiye’nin En İyileri” başlıklı ankette 9 bin 730 kişi oy kullandı ve anket sonucunda Türkiye’nin kendi alanlarındaki en başarılı kişi ve kurumları belirlendi. Anket sonuçlarına göre, ”Yılın Bakanı” Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, ”Yılın İş Kadını” Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, ”Yılın Oda Başkanı” İTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş seçildi. ”Yılın Şirketi” Ülker Holding, ”Yılın Markası” Pegasus, ”Yılın Bankası” Şekerbank, ”Yılın Katılım Bankası” Türkiye Finans, ”Yılın Sigorta Şirketi” Güneş Sigorta, ”Yılın Aracı Kurumu” Eczacıbaşı Menkul Değerler, ”Yılın Sivil Toplum Kuruluşu” Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ”Yılın Meslek Dayanışma Örgütü” Türkiye İhracatçılar Meclisi, ”Yılın Üniversitesi” Anadolu Üniversitesi olarak belirlendi.

”Yılın Bürokratı” Türk Patent Enstitüsü Başkanı Yusuf Balcı, ”Yılın Profesyonel Yöneticisi” Oyak Holding Genel Müdürü Coşkun Ulusoy, ”Yılın İş Adamı” Boydak Holding Başkanı Hacı Boydak, ”Yılın Genç İş Adamı” Damat Giyim Başkanı Süleyman Orakçıoğlu ve ”Yılın Sanatçısı” İbrahim Tatlıses oldu.

Ankette, ”Yılın Valisi” olarak Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, ”Yılın Milletvekili” olarak Mardin Bağımsız Milletvekili Süleyman Bölünmez, ”Yılın Belediye Başkanı” olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve ”Yılın İlçe Belediye Başkanı” olarak Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk seçildi. Ankette, Vatan Gazetesi ”Yılın Gazetesi”, Star TV ”Yılın TV Kanalı”, Olay TV ”Yılın Yerel TV Kanalı”, Yeni Asır da ”Yılın Yerel Gazetesi” oldu.