Bakan Şimşek Batman’da köy evinde tandır ekmeğiyle yoğurt yedi

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, seçim kampanyasını başlattığı Batman'da vatandaşın en fazla iş ve aş talebiyle karşılaştı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, seçim kampanyasını başlattığı Batman’da vatandaşın en fazla iş ve aş talebiyle karşılaştı. Şimşek, Batman’da aday tanıtım toplantısının ardından seçim çalışmaları için Batman’ın Kozluk İlçesine bağlı Bekirhan beldesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Bakan Şimşek, kahvede muhtarların sorunlarını dinledi. Vatandaşlarla sohbet eden Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yol, su, sağlık ocakları ve altyapısı olamayan yerleşim alanlara her türlü hizmeti sunacağını söyledi.
Samanyolu köyünde, köylülerle bir araya gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Samanyolu İlköğretim Öğrencileri’ne çeşitli hediyeler vererek Kürtçe ve Türkçe vatandaşlarla selamlaştı.
Öğrencilerle Kürtçe konuşan Bakan Şimşek, köy meydanında toplanan öğrencilerle önce sohbet edip oyuncak verdi. Beraberinde, Batman Valisi Ahmet Turhan ile birlikte 6 çocuk babası Erol Avcı’nın evini ziyaret eden Maliye Bakanı Şimşek, burada bir süre dinlendi.
Maliye Bakanı ve beraberindekilere, manda yoğurdundan yapılan ayran ve tandır ekmeği ikram edildi. Hane halkının iş talebi üzerine Bakan Şimşek, “Artık sınavsız işlere girme yok. Öncelikle burada iş sahibi ve meslek sahibi olunması lazım. Marangozculuk, kaynakçılık gibi mesleklerin öğrenilmesi lazım. Ondan sonra fabrikalar ve işyerleri açılabilir. Yeşil kartınızda bir problem yoktur. Dolayısıyla, çocuklarınız da otomatikman faydalanıyor.” diye konuştu.