Bakan Şimşek: Herkesin adil zeminde seçim yarışı yapmasını istiyoruz

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Batman'da yaptığı açıklamada, YSK'nın bağımsız milletvekili adayları ile ilgili kararını eleştirdi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Batman’da yaptığı açıklamada, YSK’nın bağımsız milletvekili adayları ile ilgili kararını eleştirdi. Şimşek, “Herkesin adil bir zeminde seçim yarışını sürdürmesini istiyoruz.” dedi.
Şimşek, milletvekili adayı olduğu Batman’da kalabalık bir partili grup tarafından karşılandı. Bakan Şimşek ve AK Parti Batman Milletvekili adayları seçim otobüsü ile şehir turu attı. Daha sonra kapalı spor salonuna gelen Bakan Şimşek, burada milletvekilleri adayları tanıtıp toplantısına katıldı. Şimşek yaptığı konuşmada, “3 arkadaşımla birlikte bugün Batmanlıların karşısına çıktık. Batmanlılardan destek bekliyoruz. AK Parti olarak tüm Türkiye’ye hizmet ettiğimiz gibi Batman’a da hizmete devam edeceğiz. Batman’ı bölgenin yıldızı yapmak için birçok proje hazırladık. Bunları yavaş yavaş hayata geçireceğiz.” dedi. Şimşek, Batman’da 2. Organize Sanayi Bölgesi, doğal gaz, çevre yolu, tekstil kenti, gibi birçok projeyi bitireceklerini söyledi.

“YSK KARARI DÜZELTİLMELİ”
Toplantının ardından salon çıkışında gazetecilerin, sorularını cevaplandıran Şimşek, YSK kararının düzeltilmesini umduklarını belirtti. Bakan Şimşek, “Herkesin adil bir zeminde seçim yarışı yapmasını istiyoruz. Bunu partimizle ilişkilendirmek yanlış. Bu yanlış kararın düzeltilmesini bekliyoruz.” dedi.
CHP’nin TBMM’nin toplanması çağrısını da gerçekçi bulmadığını aktaran Şimşek, “Çünkü liste dışı kalan milletvekillerinin böyle bir çağrıya cevap vereceklerini sanmıyorum.” şeklinde konuştu.
AK Parti il binasına geçen Bakan ve beraberindeki heyet, burada Seçim Komuta Merkezi’ni açtı