Bakan Yıldırım’ın treni rötar yaptı

Bakan Yıldırım'ın treni rötar yaptı, protokol ve vatandaşlar 3,5 saat bekledi.

Bakan Yıldırım’ın treni yollarda rötar yapınca, protokol ve vatandaşlar 3.5 saat Bakan’ın yolunu bekledi.
Erzincan’ın Kemah İlçesi’nde bu yıl 10.’su yapılacak olan Kemah Sultan Melik Tarih Kültür ve Spor Şenlikleri’ne katılmak ve bir takım incelemelerde bulunmak üzere, Sivas’tan trenle yola çıkan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve beraberindeki Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şahin, Denizcilik Müsteşarı İsmet Yılmaz, Devlet Demir Yolları Genel Müdürü Süleyman Karaman ve PTT Genel Müdürü Osman Tural, Erzincan’a geldiler. Bakan Yıldırım’ı getiren yolcu treni, yollarda vatandaşın ilgisi sebebiyle 3.5 saatlik gecikmeyle, Erzincan’ın İliç İlçesi’ne geldi. Akşam saat 17.30 sularında İliç İlçesi’ne gelmesi beklenen Bakan Yıldırım ve beraberindeki heyeti, Erzincan Valisi Ali Güngör, Belediye Başkanı Mehmet Buyruk, ilçe kaymakam ve belediye başkanları, AK Parti Erzincan Teşkilatı ve vatandaşlar, yaklaşık 3.5 saat İliç İlçesi’nde beklediler. Trenin geçikmesi sebebiyle protokol mensupları ve vatandaşlar, İliç Tren Garı’nda beklerken, ortaya çıkan görüntüler, ‘Selamsız Bandosu’ filmini aratmadı. Saat 21.00 sularında Bakan Yıldırım’ı ve beraberindeki heyeti taşıyan trenin görünmesi ile birlikte davul zurnalar çalarak, Bakan Yıldırım’ın trenden inmesi beklendi. Bakan Yıldırım ile tokalaşmak için sıraya giren protokol mensupları ve vatandaşlar uzun kuyruk oluşturdu. Erzincan Valisi Ali Güngör ile tokalaşan Bakan Yıldırım, geçikmenin sebebini ayak üstü izah etti. Kısa süreli İliç ilçe ziyaretinin ardından, Bakan Yıldırım Kemah İlçesi’ne hareket etti. Burda vatandaşlar tarafından karşılanan Bakan Binali Yıldırım, “Malesef yollarda vatandaşların ilgisi sebebiyle biraz geçiktik ve sizleri beklettik.” şeklinde açıklamada bulundu.

Trenin konferans vagonunda toplantı yapıldı

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Erzincan Valisi Ali Güngör, İlçe kaymakamları ve belediye başkanlarının katılımı ile yolcu treninin konferans vagonunda toplantı yaptılar. Erzincan’ın genel sorunları, KÖYDES Projesi kapsamında yapılan çalışmalar hakkında Bakan Yıldırım’a bilgiler verildi. Bakan Yıldırım ve beraberindeki heyet saat 23.30’da Erzincan Tren Garı’na geldi. Burada AK Partililer tarafından karşılanan Bakan Yıldırım, daha sonra kendi köyü olan Refahiye İlçesi’ne bağlı Kova Köyü’ne gitti.

Öte yandan, Bakan Yıldırım’ı getiren yolcu treninde geniş güvenlik önlemleri alınırken, Özel Harekat Timleri’nin de trende koruma önlemi aldığı gözlendi.