Bakan Yıldız: Bugünün çocukları çok daha çağdaş bir Türkiye inşa edecek

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 23 Nisan'ın çocukların bayramı olduğunu belirterek, "Bugünün çocukları çok daha çağdaş bir Türkiye inşa edecek.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 23 Nisan’ın çocukların bayramı olduğunu belirterek, “Bugünün çocukları çok daha çağdaş bir Türkiye inşa edecek.” dedi.
    Bakan Taner Yıldız, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Yıldız, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM)’nin kuruluşunu ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı idrak ettiğimiz bugün, sonsuza kadar tarihimizin en parlak sayfalarından biri olarak anılacaktır. Bu kutlu günde sadece yüce Meclisimizin açılışını değil, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın da coşkusunu yaşıyoruz. Çocuklarımız ülkemizin geleceğidir. Bugün onların bayramıdır. Ben ülkemizin ve dünyamızın geleceğinin çocuklarımızın gözleri gibi parlak ve ışıltılı olmasını diliyorum. İnanıyorum ki, bugünün çocukları, ileride çok daha çağdaş bir Türkiye’yi inşa edecek, dünya barışına katkı sağlayacaklardır. Bu umutla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bu bayramın tüm dünya çocuklarına barış ve mutluluk getirmesini diliyorum.”