Bakan Yıldız: Oyunlara gelmeyeceğiz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Bizler yalnızca doğduğumuz topraklara değil, hem doyduğumuz topraklara hem ülkemize hem de geleceğimize güzel bir gelecek bırakmak durumundayız.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Bizler yalnızca doğduğumuz topraklara değil, hem doyduğumuz topraklara hem ülkemize hem de geleceğimize güzel bir gelecek bırakmak durumundayız. Bugün dünyada olup bitenleri her birimiz izliyoruz. Büyük bir oyun oynanıyor. Bizler bu oyunlara gelmeyeceğiz.” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, memleketi Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesine bağlı Devecipınar beldesinde düzenlenen Devecipınarlılar Buluşma Şenliği’ne katıldı. Yıldız, burada yaptığı konuşmada birlik beraberlik vurgusu yaptı. Bakan Yıldız, çocukluk döneminde babaannesinin yufka ekmek içerisindeki sınırlı sayıda yaptığı dürümü unutmadığını belirterek, “Ankara’da görev yapıyoruz. Doğduğum topraklarda siz değerli hemşerilerimle bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum.” dedi.

“Bizler geçmişimizle barışık, geleceğimizi kendimizden daha çok sevdiğimiz buradaki çocuklarımız da dahil olmak üzere iyi bir gelecek bırakmak durumundayız.” diyen Bakan Yıldız, şunları söyledi.Hem Devecipınar’a hem Boğazlıyan’a hem Yozgat’a hem de Kayseri Milletvekili olmam nedeniyle Kayseri ve Türkiye’ye karşı olan borcumu ödemek üzere, özel hayatımız olmaksızın çalışıyoruz. Bugün Devecipınar’da düzenlenen bu etkinlik bir vesile. Geleneksel denilmiş, inşallah geleneksel hale getirilir. Bende hangi görevde olursa olsun, hangi makamda bulursam bulunayım mutlaka bu şenliğe bende katılmak istiyorum. Çünkü Devecipınarlılar Derneği’nde partiler üstü bir yapılanma var. Ak Parti olacak, MHP olacak CHP ve başka partilerde olacak. Ama her birimiz kültürüyle beraber burada çalışacağız ve uğraşacağız. Yalnızca benim için değil, yalnızca senin için değil, hepimiz için hep beraber olacağız.”

“TÜRKİYE’Yİ GELİŞTİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Türkiye’yi geliştirmek için yoğun bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Yıldız, “Bizler Türkiye’de disiplin altında ülkemizi geliştirmeye çalışıyoruz. Edirne’den Kars’a Sinop’tan Hatay’a kadar. Bütün şehirler gelişecek de Yozgat gelişmeyecek mi? hayır tam tersi Yozgat’ta gelişecek. Bütün kasabalar gelişecek, Devecipınar’da gelişecek. İster Belediyelik olsun ister başka bir şey olsun. Şimdi kısaca özetlediler. Çalışanına maaş verme konusunu; buranın adı Valilik olsa ne olur, köy olsa ne olur, ilçe olsa ne olur? Bizler insanımıza hizmet edeceğiz. O yüzden ben Devecipınar’la alakalı desteği hiç eksiltmeden artırarak bundan sonra da inşallah devam ettireceğiz. Ayrıca Boğazlıyan Oğulcuk Göleti yapılıyor. Buradan tüm Boğazlıyan faydalanabilecek.” diye konuştu.

“OYUNLAR OYNANIYOR”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, ülke olarak oyunlara gelmeyeceklerini ifade ederek, şöyle dedi:
“Bizler yalnızca doğduğumuz topraklara değil, hem doyduğumuz topraklara hem ülkemize hem de geleceğimize güzel bir gelecek bırakmak durumundayız. Bugün dünyada olup bitenleri her birimiz izliyoruz. Büyük bir oyun oynanıyor. Bizlerin doğduğu bu topraklarda birbirine düşmesi ile alakalı. Birbirine kardeşhane bakmaması ile alakalı çok büyük oyunlar oynanıyor. Bu oyunlara gelmeyeceğiz. Hatırlayalım 80’li yılların öncesinde kardeş kardeşi vurmaya kalktı. Hiç unutmam. Kayseri’de o yıllarda aynı anne ve babadan olma kardeşin biri öldüğünde diğeri onun cenazesine gelemedi. Neden gelemedi? farklı görüşleri nedeniyle. Bunu hiç insan kabullenebilir mi? Böyle bir şey olabilir mi? bunu hangimiz kabullenebiliriz? bizler burada hep beraber bir akrabayız. Türkiye’de de aslında bizler akrabayız. Birbirimizle ayrımız gayrımız yok. O yüzden benim size bir kardeşane bir tavsiyem olacak. Eğer biri size ayrılıkla ilgili bir cümle sarf ediyorsa, hangi gerekçe ile olursa olsun inanmayın. Bu tür şeylere artık tahammülümüz yok. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde halkımızın, vatandaşımızın, hemşerilerimizin vefa seviyesini arttırmakla birlikte burada olacağız. Bizler burada bu etkinlikte pilav ayran içerken ayrı gayrı düşmeyeceğiz. Birbirimizi seveceğiz, birlikte olacağız. Diri olacağız, ve hep birlikte Türkiye olarak iri olacağız. O yüzden partiler bu ülkeye hizmet etmekle yükümlüdürler. Ben gerek sayın Başbakanımız gerek sayın Cumhurbaşkanımız, gerekse milletvekilleri olsun, herkes gecesini gündüze katarak bu ülkeye hizmet ediyorlar. Muhalefetin de farkı yok bu manada, muhalefet de çalışacak yeter ki, doğru ve güzel şeyler ortaya koysun hep beraber onu destekleyeceğiz.”

Bakan Yıldız, programın ardından belde mezarlığını ziyaret ederek yakınları için dua okudu. Daha sonra doğduğu evi ziyaret eden Bakan Yıldız, evde yapılan bakım onarım çalışması hakkında bilgi aldı.
Programa Yozgat Vali Yardımcısı Yavuz Güner, İl Jandarma Alay Komutanı Recep Yalçınkaya, Boğazlıyan Kaymakamı Ahmet Dilsiz, Yozgat Belediye Başkan vekili Enver Çakıroğlu, Boğazlıyan Belediye Başkanı Mustafa Özdal, Devecipınar Belediye Başkanı Duran Yıldız, Ak Parti İl Başkanı Fahri Açıkgöz, Ak Parti İlçe Başkanı Hamza Kaya , AK Parti Boğazlıyan Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.