Bakani Ali Coşkun İtalya’ya gidecek

Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, beraberinde resmi ve özel sektör temsilcilerinden oluşan bir heyetle İtalya'ya resmi ziyarette bulunacak.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, İtalya Cumhurbaşkanı Carlo Azeglo Cıampı’nin 22-24 Kasım 2005 tarihlerinde Türkiye’ye yaptığı ziyaretleri esnasında yapılan görüşmelerde şahsına yapılan davet ve ayrıca İtalya Üretim Faaliyetleri Bakanı Claudio Scajola’nın yazılı daveti üzerine Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun’un, 8-10 Mart 2006 tarihlerinde beraberinde resmi ve özel

sektör temsilcilerinden oluşan bir heyetle İtalya’ya gideceği bildirildi.

Bakan Coşkun’un İtalya seyahatine, Türkiye’de İtalyan yatırımcıların ilgilendikleri yatırım bölgelerinin Ticaret ve Sanayi Odaları yetkilileri ile Türkiye-İtalya İş Konseyi temsilcilerinden oluşan yaklaşık 50 kişilik br heyet ve bazı üst düzey bürokratların eşlik edecek. Bakan Coşkun, İtalya ile Türkiye arasında 15 Aralık 2005 tarihinde İtalya’da imzalanan iyi niyet protokolü çerçevesinde, Türkiye ile İtalya arasında, Ekonomik Faaliyetleri ve Yatırımları İzleme Komitesi’nin II. Toplantısı’na katılacak. Coşkun ayrıca, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından organize edilen iki ülke arasındaki ekonomik ilişkileri veTürkiye’nin yatırım konuları ve alanlarını tanıtıcı ‘İş Forumu Toplantısı’na iştirak edecek.