Bakan’ı şaşırtan mektup

Ebru Gündeş hayranı bir vatandaş, Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'ye bir mektup göndererek, sanatçının Beykoz Konakları'ndaki evinin yıkılmamasını istedi.

Bakan Pepe, mektuba ilişkin, “Bu, benim Türkiyem’den insan manzaralarından bir tablo” dedi.

Bakan Osman Pepe’ye bir Ebru Gündeş hayranından ilginç bir mektup ulaştı. Dışişleri Bakanlığı’ndan emekli olduğunu söyleyen İbrahim Ulvi Turan isimli bir vatandaş, Bakan Pepe’ye gönderdiği mektupta, kendisinin bir Ebru Gündeş hayranı olduğunu belirterek, sanatçının Beykoz Konakları’ndaki evinin yıkılmaması için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduğunu ifade etti. Romanya’ya gitmek üzere THY’nin tarifeli seferiyle Ankara’dan İstanbul’a gelen Bakan Pepe, basın mensuplarının söz konusu mektuba ilişkin sorularını yanıtladı. Bugün aldığı mektubu “çok enteresan” diye tanımlayan Bakan Pepe, “Mektubu yazan vatandaş, baştan sona kadar Ebru hanıma ne kadar tutkun olduğunu, ne kadar hayran olduğunu söylüyor, yani ‘elimde ne varsa her şey gitsin, ona bir şey olmasın’ diyor. Hatta hastalığından bahsediyor. Kendisi emekli bir vatandaş. ‘Hayatımı bekar olarak yaşadım’ diyor. ‘Soframdaki ekmek azalsın’ diyor, ‘yeter ki ona bir şey olmasın’ diyor” dedi.

Kendisine çok enteresan mektuplar geldiğine dikkat çeken Bakan Pepe, “Ama onlar arasında en enteresan olanlardan birisi bu mektup. Çünkü bu Türkiye’deki çok popüler bir sanatçıya ithafen yazılmış bir mektup. Ama şu kadarını söyleyeyim, bu benim Türkiyem’den insan manzaralarından bir tablo. Bu, zannediyorum yoruma fazla ihtiyaç hisseden bir durum değil. Üniversite mezunu bir vatandaş bu. Bu arkadaş kimdir, nedir tam olarak bilmiyorum. Adresini de yazmış açık olarak. Kendisi ile siz tanışırsınız. Bana çok enteresan geldi” şeklinde konuştu. Bakan Pepe, sözkonusu mektubu yazan vatandaşın isteğine cevap verilip verilmeyeceğinin sorulması üzerine ise, “Valla kanun ne derse biz ona uyarız” dedi.

İbrahim Ulvi Turan isimli Ebru Gündeş hayranı, Bakan Pepe’ye gönderilen mektupta, sanatçının Beykoz Konakları’ndaki evinin yıkılmaması isteniyor. Mektubunda, kendisinin Hukuk Fakültesi’ni bitirdiğini ve Dışişleri Bakanlığı’ndan emekli olduğunu belirten İbrahim Ulvi Turan, Ebru Gündeş’in evinin yıkılmaması konusundaki isteğini ise yazdığı şu sözlerle dile getiriyor:

“Benim maaşım 677 YTL. Bir odacının maaşından bile düşük. Sağlık olsun sayın bakanım. Varsın ben bir öğün yemek yiyeyim. Hep bekar yaşayayım, üstüm başım dökülsün, hiç ama hiç önemi yok. Yeter ki canım Ebrum mutlu olsun”