Bakanlar bayram namazini Kocatepe’de kildilar

ANKARA - Disisleri Bakani ve Basbakan Yardimcisi Abdullah Gül, "Insallah Türkiye önümüzdeki bayramlara ve daha öteki bayramlara çok daha iyi bir sekilde girecektir ve her bakimdan çok daha iyi olacaktir." dedi.

Gül, Sener, Atalay ve Akdag vatandaslarin bayram tebriklerini kabul ederken, bir vatandas Abdullah Gül’e çiçek hediye etti. Gül, korumalari vasitasiyla dilencilere bir miktar para verdi.

Cami çikisinda bir açiklama yapan Abdullah Gül, “Bu güzel günlerin çok daha güzel günlere vesile olmasini Allah’tan niyaz ediyoruz.” dedi. Özellikle terör olaylarinda hayatini kaybeden sehitlerden rahmetle bahseden Abdullah Gül, “Bu vesile ile bütün geçmislerimize rahmet diliyorum. Sehitlerimize, özellikle terör olaylarinda bu vatan için canini verenlerin hatiralarini yad ediyoruz, Allah’tan rahmet diliyoruz. Ailelerine bu milletin minnet ve sükranlarini sunuyoruz” diye konustu.

“Insallah Türkiye önümüdeki bayramlara ve daha öteki bayramlara çok daha iyi bir sekilde girecektir ve her bakimdan çok daha iyi olacaktir” diyen Gül, bayramlarin dostlugun, kardesligin dayanismanin hatirlandigi günler oldugunu kaydetti. Gül, “Eminim ki tüm milletimiz bayram vesilesiyle dayanisma içerisinde olacaktir.” ifadesini kullandi.