Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi

Başbakanlık Merkez Bina'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan toplantı yaklaşık 6 saat 15 dakika sürdü.

Erdoğan başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek gazetecilerin karşısına çıktı ve toplantıda görüşülen konular hakkında açıklama yapıyor..

Cemil Çiçek, toplantıda Elazığ depreminin toplantıda değerlendirildiğini açıkladı ve ‘Devlet tüm imkanlarını kullanacak.. Konut yapımı için ve büyük-küçükbaş havyanlarını kaybeden vatandaşlarımızın masraflarının Maliye tarafından karşılanması kararlaştırıldı’ dedi.

Çiçek ayrıca, YÖK’ün talepleri doğrultusunda 7 vakıf üniversitesinin kurulmasının da görüşüldüğünü söyleyerek, ‘Gündemimizde Avrupa Birliği uyum paketleriyle ilgili düzenlemeleri görüştük, çıkarılması gereken yasalar üzerinde çalıştık’ dedi..

Birleşen ve kapatılan belediyelerle ilgili düzenlemelerin de görüşüldüğü toplantıda Çiçek, ‘Fazla istihdam konusu belediye bütçelerine ciddi bir yük getiriyor. İçişleri Bakanlığımız, fazla istihdam olan personelin, kamu kurumlarına aktarılması konusunda, ilgili bakanımız Yazıcı ile çalışmaları olacak’ dedi.