Bakanlık ve UNICEF ‘Her Çocuk için Engelsiz Yaşam’ konferansı düzenliyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve UNICEF işbirliğinde 3 -4 Aralık tarihlerinde 'Her Çocuk için Engelsiz Yaşam' adı altında uluslar arası bir konferans düzenlenecek.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve UNICEF işbirliğinde 3 -4 Aralık tarihlerinde ‘Her Çocuk için Engelsiz Yaşam’ adı altında uluslar arası bir konferans düzenlenecek. Konferansla engellerin kaldırılması adına stratejilerin belirlenmesi hedefleniyor.

        ‘Her Çocuk için Engelsiz Yaşam’ hakkının hayata geçirilmesi için düzenlenecek uluslararası konferansta, engelli çocukların haklarını güvenceye almak için karşılaştıkları engeller ve olası çözüm yolları uluslararası uzmanlarca tartışılacak. Katılımcıları eğitim, çocuk koruma ve sağlık gibi çeşitli alanlarda çalışan uzmanlar, STK’lar, meslek kuruluşları ve engelli çocuk sahibi ailelerin temsilcileri oluşturacak.

        Toplantının açılışında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, UNICEF Türkiye Temsilcisi Ayman Abulaban, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Hakan Sarı, Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Mustafa Aksoy birer konuşma yapacak. Konferans sonunda her çocuk için engelsiz yaşama hakkını hayata geçirecek uluslararası bir iletişim ve çalışma ağı oluşturulması planlanıyor.