‘Bakanmış gibi gereksiz siyaset yapıyorlar’

AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı: "Her türlü olumsuzluğun sebebi Bakanmış gibi gereksiz siyaset yapıyorlar"

AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı Tanıtım ve Medya Başkanı Mehmet Avcu, ITB Berlin Fuarı’ndaki standın kötü olduğunu iddia eden Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) yöneticilerini sert bir dille eleştirerek, “Her türlü olumsuzluğun sebebi buymuş gibi gereksiz siyaset yapıyorlar. Sürekli Turizm Bakanını eleştiriyorlar. Felaket telalığı kimseye yarar getirmez.” dedi.
Mehmet Avcu, son günlerde Turizm Bakanı Atilla Koç ve turizme yönelik yapılan eleştirilerle ilgili olarak parti binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Turizmde yaşanan olumsuzluğun bir an önce giderilmei için hükümetin çalışma içerisinde olduğunu kaydeden Avcu, Alanya’daki turizmin kötü gidişi ile Türkiye genelinde ki gidişatın kötü olmasının çok farklı sebepleri olduğunu hatırlattı.

“Turizmciyiz, turizmi iyi biliriz diye yıllardır insanları avutanlar Alanya turizmini uçurumun kenarına bırakmışlardır.” diyen Avcu, Türkiye genelindeki turizmde yaşanan sıkıntının bu kafa yapısıyla gidildiği taktirde her yıl daha kötüye gideceğine dikkat çekti.

ALTAV yöneticilerinin göreve geldiklerinden beri her gün basında çelişkili demeçler verdiğini anlatan Avcu, son olarak ise ITB Berlin Fuarı’nda standın kötü olduğunu bahane ederek her türlü olumsuzluğun sebebi buymuş gibi gereksiz siyaset yaptıkalarını belirti.

Sürekli Turizm Bakanı’nı eleştirmenin soruna çözüm getiremeyeceğini hatırlatan Avcu, “Aynı zihniyet Alanya turizmi’nin gözbebeği Alanya Çarşısı’nın lokomotifi olan İskandinav Pazarı’nda hangi tanıtımı yapmıştır? Maalesef turizm acenteleri ciddi bir tanıtım yapılmadığını belirtmişlerdir. Bu ne ciddiyetsizliktir. Bu saatten sonra siyaset yapıp birbirimizi aldatmayalım. Altav 7-8 yıldır Alanya’daki tüm tanıtımı üstlenmiş görünüyor. Bu arkadaşlarımız kendilerini hiç sorgulamadan ona buna çamur atıyorlar. Bugüne kadar Alanya’yı iyi tanıtsalardı bugün geldiğimiz nokta bu olmayacaktı.” diye konuştu.

ITB Berlin Fuarı’na turizm profesyonellerinin katıldığının altını çizen Avcu, turizmdeki düşüşün araştırmasını kendilerinin de yaptığını ifade etti. Turizmde Türkiye’de yaşanan dalgalanmaların normal olduğunu kaydeden Avcu, “Bu sene tüketici başka ülkelere eğilim göstermiş olabilir. Bu nedenle Türkiye’de bir miktar düşüş yaşanabilir. Bu dalgalanmalar olağandır. Türkiye’nin kısa zamanda toparlanacağına inanıyorum. Fakat Alanya için ayni şeyleri söyleyemeyiz. Geldiğimiz noktada siyaseti bir kenara bırakıp her şeyi ben bilirim mantığından uzaklaşarak şehrin problemlerini ve çözüm yollarını hep birlikte aramalıyız. Felaket telalığı kimseye yarar getirmez.” şeklinde konuştu.