Baki BJK’den ayrılıyor

Beşiktaş'a 2006-2007 sezonunun başında transfer olan Baki Mercimek, 2 yıl giydiği siyah beyazlı formaya veda etti.

Beşiktaş yönetimi ve teknik heyetinin aldığı karar doğrultusunda Beşiktaş ile yeni bir sözleşme yapmayacak olan Baki, artık Beşiktaş defterini kapattığını ve kendisine gelen teklifleri değerlendireceğini söyledi.

Geride kalan 2 yılda çok güzel günler geçirdiğini ifade eden ancak takımdan gönderiliş biçiminin profesyonelce olmadığını belirten Baki Mercimek, Beşiktaş menajeri Sinan Engin’in geçtiğimiz günlerde yaptığı “Taraftarımızın görmek istemediği oyuncular ile yollarımız ayıracağız” açıklamasına gönderme yaparak, “Bu açıklamayı yapanlar önce kendilerine baksınlar. Taraftar onları da görmek istemiyorsa, onlarda bu takımdan gitmeliler” dedi.

Beşiktaş’tan gönderilme şeklinin profesyonelce olmadığını belirten Baki, “Beni bugüne kadar bekletip, sadece telefon ederek kadroda düşünmediklerini bildirdiler. Bu bana yapılan bir saygısızlıktı. En azından yüz yüze oturup kararlarını açıklayabilirlerdi. Son iki yılda olduğu gibi takımdan ayrılış şeklimde de gördüm ki bana hakkettiğim değeri göstermediler. Bundan bir kaç gün önce taraftarın takımda görmek istemediği futbolcular ile ilişkimizi keseceğiz diyenler önce kendilerine baksınlar. Taraftarla futbolcunu arasına girmesinler. Bu sözleri söyleyen kişiler taraftarların onları isteyip istemediğini de değerlendirsinler. Eğer taraftar bu takımın menajerini veya başka bir çalışanını istemiyorsa onlarda Beşiktaş’tan kopsunlar” diye konuştu.

Kimseye kırgın olmadığını ve Beşiktaş forması ile geçirdiği iki yılda başarılı bir performans ortaya koyduğunu ifade eden tecrübeli futbolcu, siyah beyazlı taraftarı unutamayacağını, onların kendisine olan sevgisini bildiğini vurgulayarak şöyle konuştu:

“Kimseye kırgın değilim. Beşiktaş’ta çok güzel iki yıl geçirdim. Geriye dönüp baktığımda içim çok rahat. Başarısız olduğuma katılmıyorum. Ben sahada olduğum zaman elimden gelen herşeyi yaptım. Tabi ki bu süreçte üzüldüğüm anlar oldu. Özellikle basından ve Siyah Beyazlı camiadan ağır eleştirilere maruz kaldım. Ama ben bu eleştirileri hakkettiğimi düşünmüyorum. Geride kalan iki yılda Beşiktaş formasını giydiğim maçların çoğunda galip geldik. Beni eleştireler önce istatistiklerime baksınlar.

Artık benim için Beşiktaş defteri kapandı. Yurtiçinden ve yurtdışından birçok teklif var. Kimse Beşiktaş’tan gitmek istemez ama profesyonellikte böyle durumlarla karşılaşırsınız. Önümüzdeki günlerde Hollanda’ya gideceğim ve menajerimle görüşüp geleceğim ile ilgili kararımı vereceğim. Umarım benden daha iyi oyuncular bulup, kadroya katarlar. Beşiktaş taraftarına asla kırgın değilim. Beni bazen ıslıklasalar da beni çok sevdiklerini biliyorum. Onların bana gösterdiği sevgiyle içimde söküp atamayacağım bir Beşiktaş sevgisi oluştu. Ben her zaman en üst düzeyde mücadele ettim. Burnum kırıldı, omzum çıktı ama yinede sahana kaldım. Taraftar beni bu yönümle sevdi.”