Bakıcısı Çilem’i döverek komalık etti

İstanbul Güngören bakıcı dehşetine sahne oldu.

Evinde aylık 600 YTL karşılığında Çilem bebeğe bakan Gülsoy, Sultan Topaloğlu’na bebeği kendi çocuklarından ayırmadan bakacağına dair söz verdi.

Cuma günü anne Sultan Topaloğlu’nu arayan bakıcı Nazlı Gülsoy, Çilem’e aşı yaptırmak için hastaneye götüreceğini söyledi. Gece işte olan Topaloğlu’nu ikinci kez arayan bakıcı, bebeğin rahatsızlandığını ve hastaneye götürdüğünü ileri sürdü.

4.5 SAATLİK AMELİYAT

Götürüldüğü Özel İlgi Hastanesi’nde kalbi duran ancak son anda kurtarılan Çilem, durumunun ağırlaşması üzerine İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Kontrollerde kafasından ve göğsünden ağır darbe aldığı belirlenen bebek 4.5 saat süren bir ameliyata alındı. Zorlu geçen ameliyatın ardından yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

Bebekteki ölümcül darp izlerinin bildirilmesi üzerine Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan bakıcı Nazlı Gülsoy, “1.5 yaşındaki oğlum uzaktan kumanda ile bebeğe vurmuş” dedi. Çilem’e çok iyi baktığını söyleyen Gülsoy tutuklanarak cezaevine gönderilirken, anne Sultan Topaloğlu, “Bebeğime bir arkadaşım bakıyordu. O hastalanınca yeni birini bulmak zorunda kaldım. Bebeğimin başına gelenleri hastanede öğrendim” dedi.

YAŞAM SAVAŞI

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Agop Çıtak, “Kaldırıldığı ilk hastanede kalbi durmuş, bize geldiğinde de bebeğin başında kanama ve karaciğerinde ciddi hasar meydana geldiğini tespit ettik. Her ne olmuşsa minik kızın beyninde ciddi hasar bırakmış. Şu anda bebeğin durumu çok ciddi” şeklinde konuştu.