‘Balaman AK Parti’ye zarar veriyor’

MHP Isparta İl Başkanı Erdoğan Cabıoğlu, Belediye Başkanı Hasan Balaman'ın disipline sevkedilmesini yeterli bulmadığını, gereken özrün saldırıya uğrayan gazetecilere bizzat yapılması ve Isparta halkının da gönlünün alınmasıyla olacağını söyledi.

Balaman’ın yaptığı hareketin affedilecek bir davranış olmadığını ifade eden Cabıoğlu, “Balaman, AK Parti’ye zarar veriyor. Bir an önce görevden alınmalıdır.” dedi.

Balaman’a AK Parti Genel Merkezi’nce disipline sevkedilmesini yeterli bulmayan Cabıoğlu, gereken özrün saldırıya uğrayan gazetecilere bizzat yapılması ve Isparta halkının da gönlünün alınmasıyla olacağını belirtti. Cabıoğlu, Balaman’ın nefsine hakim olamadığını, seçilmiş insanların da böyle bir hareket sergilemesinin doğru olmadığını söyledi. Başkan Balaman’ın Isparta’nın içinden çıkmış biri olmadığını ifade eden Cabıoğlu, bulunduğu makama Başbakan’ın gölgesinde geldiğini savundu. Cabıoğlu, “Balaman halkın gönlündeki yerini korumak istiyorsa bir an önce istifa etmelidir.” diye konuştu.

Göltaş hisselerinin satışı ile de ilgili açıklama yapan Cabıoğlu, gazeteci dövme olayından bir gün sonra 115 bin lotluk hissenin parayı aktarılacağı yer belirtilmeden satılmasını eleştirdi. Belediyenin bu satışla büyük zarara uğradığının bildiren Cabıoğlu, hisselerden Isparta’ya yatırım olarak dönmesi gereken paraların da böylece yok olduğunu belirtti.

Balaman’ın belediyeyi 17 milyon YTL borçla devraldığını söyleyen Cabıoğlu, şu anki borcun 50 milyon YTL’yi bulduğunu aktardı. SSK’ya olan borçların da ödenmediğini hatırlatan Cabıoğlu, “Kaynaklarda bunu doğruladı. Başkan paranın nereye gittiğini açıklamalı. Eğer borç çoğalırsa Ispartalı hacze uğramış olacak. Bundan sonra gelecek başkanın işi bir hayli zor. Belediyenin borcunun yükselmesi Isparta’nın geleceğinin ipotek edilmesi demektir. Balaman, görevini kötüye kullanmıştır.” şeklinde konuştu.