Balaman ihraç olmazsa açlık grevi başlıyor

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Dr. Selçuk Özdağ, gazetecileri makamında darp eden Isparta Belediye Başkanı Hasan Balaman'ın derhal görevden alınmasını istedi.

Balaman’ın hem özgür basına hem insan haklarına saldırdığını vurgulayan Özdağ, “Kamuoyu adına görev yapan basın mensuplarının, kamuoyuna hizmet etmek için görevli kişiler tarafından saldırıya maruz kalması asla kabul edilemez. Zaman Gazetesi muhabiri, doğru bir habercilik örneği vererek sözkonusu haberi yazmış. Yani haber doğru. Yanlış bile olsa belediye başkanının yapması gereken, tuzağa düşürüp korumalarıyla birlikte dövmek değildir, tekzip etmektir.” dedi.

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun Başkan Balaman’ı görevden almak için geç bile kaldığını ifade eden Özdağ, “Vatandaş Kemal Öncel’e ‘Ulan’ diyen Sayın Başbakan, İçişleri Bakanı’na da, ‘Bu belediye başkanını görevden al.’ demelidir.” şeklinde konuştu.

Hasan Balaman’ın görevden alınmaması durumunda, Isparta’ya giderek açlık grevi yapacaklarını kaydeden Selçuk Özdağ, şunları söyledi: “İlkel, çağdışı, kabile zihniyetinin ürünün olan bu hareketin hesabı iktidar tarafından sorulmazsa, her idareci hoşuna gitmeyen haber yapan gazeteciyi döver. Doğru haber yapan dövülüyorsa, hata yapanın başına gelecekleri Allah korusun düşünmek bile istemiyorum. İktidara düşen, hemen şimdi bu belediye başkanını görevden almaktır. Eğer almazsa, Isparta’da açlık grevi dahil her türlü eylemi yapacağız.”

BBP Genel Başkan Yardımcısı, Hasan Balaman’ın “Başbakan arkamda” mesajı verdiğini de hatırlatarak, “Görevden alınmazsa mesajı doğru çıkar ki bu daha da vahimdir. Unutulmasın ki dayakçı başkanın arkasında Başbakan varsa ki buna inanmak istemiyoruz, dürüst gazetecinin arkasında da millet vardır.” dedi.