‘Balaman’ın açıklamaları gerçek dışıdır’

AK Parti Isparta İl Başkanı Abdullah Gülcemal, Zaman Gazetesi temsilcisi ve muhabirini darp eden başkan Hasan Balaman'ın "Önce onlar bana tekme attı" şeklindeki beyanının gerçek dışı olduğunu söyledi.

“Zaman Gazetesi Temsilcisi Arif Bayram Taş arkadaşımız beni arayarak ‘başkanım Balaman’ı ziyaret etmeyi düşünüyoruz. Siz de bizimle gelir misiniz?’ dedi. Ben nedenini sorduğumda bir haberden dolayı aralarında bir gerginlik olduğunu anlattı. Ben de kendisine vaktim yok, ama olursa geleyim dedim. Ardından Zaman’da çıkan habere baktım. Haberde belediye başkanını kızdıracak hiçbir yorum görmedim. Daha sonra Arif tekrar beni aradı, rica etti. ‘Başkanım lütfen. Bir gerginlik olabilir, siz de bizim yanımız da olun’ dedi. Bunun üzerine arkadaşları kırmayarak kendileri ile buluştum ve belediye başkanının makamına çıktık. Makama girdikten sonra sayın başkan beni arka odaya çağırdı ve bana ‘Başkanım, sen niye geldin’ dedi. Arkadaşlar bir gerginlik olmasın diye benim de olmamı istediler. Eğer bir problem varsa konuşuruz, hallederiz. Bunda kızacak bir şey yok dedim. Tekrar makama girdik. Bizden başka makamda kimse yoktu. Ben ayakta duruyordum. Birisi ile konuşuyordum. Ama bir gözümde sürekli başkandaydı. Bir şey yapmasından endişe ediyordum.

Başkan birden, sağ eline aldığı gazete kupürünü göstererek ‘Kim bu Mustafa Altıntaş’ dedi. Ardından muhabire bir tane çaktı. Bunun üzerine Arif Bey ‘Başkanım ne yapıyorsunuz!’ diyerek ayağa kalkınca korumalar içeriye daldı. Ben araya girmeye çalıştım. Ayırmaya çalıştık, ama Mustafa ve Arif beylerin darp edilmesine engel olamadık. Başkanın yaptığı ‘Önce Mustafa Altıntaş bana tekme attı’ açıklamaları gerçek dışıdır. Olay aynen bu anlattığım minval üzerine gelişmiştir. Zaten karakolda verdiğim ifade de bunları tek tek anlattım. Bu olayın, Zaman gazetesine yapılmış bir olay olarak algılanmamasını istiyoruz. Olay gerçekten üzücüdür, çirkindir.”