Balıkesir Ayvalık’ta fuhuş operasyonu

Balıkesir polisi, düzenlediği fuhuş operasyonunda 7'si erkek, 9'u bayan toplam 16 zanlıyı yakalayarak gözaltına aldı.

Edinilen bilgilere göre, ekipler, fuhuş ve beyaz kadın ticareti yapmak” iddiasıyla hazırlanan dosya kapsamında, il merkezi ile Ayvalık İlçesi’ne bağlı Sarımsaklı ve Altınova beldelerindeki evlerde, yanlarında barındırdıkları kadınları para karşılığında erkeklere pazarlayıp, beyaz kadın ticareti yaptığı öne sürülen N. lakaplı T.T. (A) isimli kadın, polis tarafından takibe alındı. İzleme sonucunda elde edilen bilgileri değerlendiren polis, 4 gün önce il merkezi ile Ayvalık ve beldelerinde eş zamanlı operasyonlar düzenledi.

Altınova Beldesi’nde, T.T.(A) ve C. lakaplı K.B. isimli bayanlarla birlikte İ.A. ve İ.K. isimli erkek şahıslar, Sarımsaklı Beldesi’nde S. lakaplı G.B., E. lakaplı Ö.B., M. lakaplı M.D., N. lakaplı T.A. ve D. lakaplı A.C. isimli kadınlar, il merkezinde ise T.T. (A)’ya ait evde, B.B. isimli şahıslar, D.Ö.’ye ait evde D.Ö. A.D. ve R.G. isimli erkek şahıslar ile M.A. isimli bayan, iki ayrı taksi durağından da C.Z. ve C.I. isimli erkek şahıslar olmak üzere 7’si erkek, 9’u bayan toplam 16 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

3’ü kadın 10 kişi, Cumhuriyet Başsavcılığı’nca ifadeleri alınarak adli işlemleri dosya üzerinden yürütülmek üzere serbest bırakıldı. 9 Nisan Pazar günü adli makamlara teslim edilen diğer şüphelilerden 3 erkek serbest bırakılırken, T.T. (A) ve K.B. isimli kadınlarla C.I. isimli erkek şahsın sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildiği bildirildi. Ayrıca, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile geçimini fuhuş ile sağladıkları iddiasıyla 6 kadına Kabahatler Kanunu’nun 32. maddesi gereğince ayrı ayrı 109.00 YTL olmak üzere toplam 654.00 YTL ceza verdi. Ev aramalarında fuhuştan kazanıldığı tespit edilen toplam 654.00 YTL’ye de Cumhuriyet Başsavcılığı’nca el konuldu.

Operasyonla ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak sürdürüldüğü bildirildi.