Balikesir’de terör operasyonu

BALIKESIR - Balikesir'de, terör örgütü PKK'ya üye olduklari ve örgüt adina faaliyet yürüttükleri iddia edilen 6 kisi, polis tarafindan gerçeklestirilen bir operasyon sonucu yakalandi.

IHA muhabirinin emniyet yetkililerinden aldigi bilgiye göre, geçtigimiz hafta sonu Balikesir il merkezindeki bir dügün salonunda gerçeklestirilen etkinlikle ilgili çalisma yapan Balikesir Emniyet Müdürlügü’ne bagli Terörle Mücadele Subesi’ne bagli ekipler, bu etkinlige katilmak üzere il disindan gelen 2 sahis ile Balikesir Üniversitesi’nde ögrenci olan 4 kisiyi yakalayarak gözaltina aldi. Savcilik izniyle gerçeklestirilen operasyonda, yakalanan sahislarin kaldiklari evlere de baskin düzenlenirken, yapilan aramalarda yasa disi örgüt yanlisi oldugu belirtilen ve para ile de satilan dergi, kitap vb. doküman ele geçirildigi bildirildi. Hafta sonu gerçeklesen operasyonla ilgili yürütülen çalismalar neticesinde emniyetteki sorgulamalarini müteakip bugün adli mercilere sevk edilen 6 süpheliden, Balikesir Üniversitesi’nde (BAÜ) ögrenci olduklari belirtilen M.T., S.Y., S.E. ve M.S.’nin “Yasa disi terör örgütü PKK’ya üye olmak, örgüt adina faaliyette bulunmak” iddialariyla tutuklandiklari, diger 2 kisinin ise serbest birakildigi bildirildi.
Adliyedeki sorgulamalar sirasinda ise, aralarinda ögrencilerin de bulundugu bir grup, yargilanan arkadaslarinin suçsuz yere tutuklandigini iddia ederek, yarin savciliga itiraz dilekçesi verilecegini ifade etti. Polis, adliyede yogun güvenlik önlemi aldi.
Terör operasyonuyla ilgili sorusturmanin sürdürüldügü bildirildi.