Balıkesirli şehit polis Keskin toprağa verildi

Batman'da, teröristler tarafından şehit edilen polis memuru Mehmet Emin Keskin, memleketi Balıkesir'de gözyaşları arasında toprağa verildi.

Polisin oğlu Tunahan, büyüyünce asker olmak istediğini söyledi. Namazın ardından vatandaşlar, terör örgütü PKK aleyhine sloganlar attı.

Batman’da, pusuya düşürülen polis otosunda bulunan ve teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Balıkesirli Mehmet Emin Keskin’in naaşı Balıkesir Devlet Hastanesi morgundan alınarak Zağnos Paşa Camii’ne getirildi. Cenaze namazında şehit polisin babası Kurban Keskin, oğlu Tunahan, yakınları, Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu, Garnizon Komutanı Tümgeneral Saffet Kaya, Belediye Başkanı Sabri Uğur, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Hacıoğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Akif Okur, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, sivil ve askeri erkan, vatandaşlar hazır bulundu.

Şehit polisin oğlu 9 yaşındaki Tunahan, büyüyünce asker olacağını söyledi. Küçük Tunahan, babası gibi polis olmak istemediğini, asker olup düşmanları öldüreceğini vurguladı.

İl Müftüsü Necdet Çetin, konuşmasında şehitlerin ölmeyeceğini belirterek, “Mehmet Akif Ersoy’un ‘Vurulmuş tertemiz alnından uzanmış yatıyor / Bir hilal uğruna Ya Rab, ne güneşler batıyor’ mısrasını hatırlatmak istiyorum.” dedi.

Bu sırada Kurban Keskin, de “Şehitler ölmez” diye bağırdı. Müftü Çetin, bu ölümlerin ne ilk olduğunu ne de son olacağını ifade ederek, şehitler vererek devletin yaşatılacağını vurguladı.

Öğle namazını müteakip Çetin’in kıldırdığı cenaze namazının ardından Keskin’in naaşı polisler tarafından omuzlara alındı. Tabutun taşınması sırasında baba Keskin, tabutun önünde yer alarak, “Şehitler ölmez.” dedi. Tabutun cenaze aracına konmasından sonra vatandaşlar, tekbir getirdi ve terör örgütü PKK aleyhine sloganlar attı.

Keskin’in naaşı Başçeşme Mezarlığı’nda şehit polisler için oluşturulacak bölüme defnedildi.