Baltalimanı’nda park halindeki otomobil denize uçtu; 2 ölü

Sarıyer sahilinde park halindeki bir otomobil el freni çekilmediği için kayarak içindeki şahıslarla birlikte denize uçtu.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen Deniz Polisi ve Sahil Güvenlik ekipleri denize uçan otomobili ararken, denizden kadının cesedi çıkarıldı, erkeğin cesedini arama çalışmaları ise sürüyor.
Edinilen bilgiye göre, saat 22:00 sıralarında Baltalimanı Polis Moral Eğitim Merkezi yakınlarında sahilde park halinde bulunan bir otomobil, el freni çekilmediği için kayarak denize düştü. Araçta bulunan 1’i kadın 2 kişi su üzerine çıkarak çırpınmaya başladı. Çevredekilere “Kurtarın bizi, yardım edin.” diye bağıran şahıslara çevrede bulunanlar yardım etmeye çalıştıysa da başarılı olamadı. Paniğe kapılan şahıslar, birbirlerine sarılarak akıntıya kapıldı.

Denizde kaybolan şahıslar için olay yerine Deniz Polisi, Sahil Güvenlik ekipleri ile ambulans ve itfaiye ekibi çağırıldı. Dalğıçların yardımı ile yaklaşık 2 saat süren çalışmalar sonunda kadının cesedine ulaşılırken, diğer cesedi arama çalışmaları sürüyor.

Görgü tanıkları; aracın denize kayarak takla attığını, şahısların su yüzüne çıkmayı başardığını ancak panikle birbirlerine sarılarak gözden kaybolduklarını söylediler.

Bir görgü tanığı, “Kurtarın bizi diye bağırdılar. Biz kurtarmak için tahta uzattık. Ancak panikle birbirlerine sarılıp, akıntıya kapıldılar; gözden kayboldular. Yaşları 18 yaşlarındaydı. Biri kadın, biri erkekti.”

Polis Moral Eğitim Merkezi’nde çalışan bir görevli ise, şahısların alkollü olabileceğini, seslerinden böyle bir izlenime vardığını belirterek, şahısların alkollü olduğu için kurtulamamış olabileceğini söyledi.

Çevre sakinleri, sahilde daha önce demir parmaklıklar olduğunu ancak daha sonra bu parmaklıkların kaldırıldığını, bu nedenle çocuklarını sahile göndermeye korktuklarını söylediler.

Öte yandan, Sahil Güvenlik botu tarafından denizden çıkarılan ceset, ambulansla morga kaldırılırken, kadının kimliği tespit edilmeye çalışılıyor. Diğer erkek şahsı ve otomobili arama çalışmaları ise sürüyor.