Balyoz hükümlüsü Çetin Doğan’ın sahte avukatı otel odasında gözaltına alındı

Balyoz Davası hükümlüsü Orgeneral Çetin Doğan'ın sahte avukatlığını yaptığı belirlenen 30 yaşındaki Seda Avcı, Bursa'da kaldığı otel odasında gözaltına alındı.

Balyoz Davası hükümlüsü Orgeneral Çetin Doğan’ın sahte avukatlığını yaptığı belirlenen 30 yaşındaki Seda Avcı, Bursa’da kaldığı otel odasında gözaltına alındı.

Ankara’da bir dönem bir avukat bürosunda sekreter olarak görev yapan Seda Avcı, Balyoz davası kapsamında İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın eşi Nilgün Doğan ile kız kardeşinin aracılığı ile tanıştı. Bir süre sonra iddiaya göre; Seda Avcı kendisini Çetin Doğan’ın yeğeni ve avukatı olarak tanıtarak cübbe giyip duruşmalara katıldı. Çeşitli zamanlarda Doğan ailesinden bir miktarda para aldığı ileri sürülen Avcı’nın avukat olmadığı ortaya çıkınca Çetin Doğan’ın avukatı suç duyurusunda bulundu. Avcı’nın yakalanması için Ankara Emniyet Müdürlüğü bir çalışma başlattı. Avcı’nın Bursa’da kaldığını belirleyen Ankara polisi, Bursa Emniyet Müdürlüğü’ne durumu bildirdi. Harekete geçen Asayiş Şubesi ekipleri, Seda Avcı’yı kaldığı otel odasında gözaltına aldı. Avcı, Ankara’dan gelen polis ekibine teslim edildi. Avcı, karıştığı sahtecilik olayı ile ilgili Ankara’da sorgulandıktan sonra savcılığa sevk edilecek.