Bank Asya’dan 135 bin YTL’lik döviz çalındı

Denizli'de bir bankada meydana gelen hırsızlık olayında içinde 135 bin YTL tutarında dövizlerin bulunduğu çanta, biri bayan kimliği belirsiz dört kişi tarafından vezneden çalındı.

Alınan bilgiye göre, hırsızlık olayı, öğle saatlerinde Denizli’nin en işlek yerlerinde Bayramyeri bulunan Bank Asya’da meydana geldi. Biri kadın dört kişi öncelikle bankayı inceledi, sonra ikisi şubeye girerek ayrıntılı bir araştırma yaptı. Daha sonra şahıslardan biri, hırsızlık yapacağı yerden dikkati başka yöne çekmek için kargaşa çıkardı. Bu sırada diğer hırsız, yaklaşık 2 metre yükseklikteki cam paravandan elini sokarak 50 bin ABD Doları, 33 bin Euro ve 700 Sterlin’in bulunduğu çantayı aldı. Çantayı alan hırsızlar, daha sonra bankadan ayrıldı. Çantanın yerinde olmadığını gören banka görevlileri, çantanın çalındığını anlayarak polisi aradı.

Olay yerine gelen polis ekipleri güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Görüntülerde alınan eşkaller doğrultusunda polis ekipleri, hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

Cam paravan arkasında duran paraların, veznelerden aşağı katta bulunan banka kasasına götürülmek için çantaya konulduğu öğrenildi.