Bankaci kadinin parmaklarini kirip çantasini çaldilar

IZMIR - Geçtigimiz günlerde Istanbul Kartal'da Iclal Ülker isimli kadinin çantasini almak isteyen kapkaçcilarin kullandigi otomobilin altinda kalarak hayatini kaybetmesinin ardindan kapkaç terörü bu kez Izmir'de ortaya çikti.

Olay, Gürçesme Caddesi Yahudi Mezarligi önünde meydana geldi. Bir bankanin Alsancak subesinde yöneticilik yaptigi ögrenilen Nalan Erdogan (32) mesaisinin bitmesinin ardindan evine giderken kapkaççilarin saldirisina ugradi. Genç kadinin her 2 elinin parmaklarini kiran saldirganlar daha sonra çantayi alarak kayiplara karisti.

Nalan Erdogan, isten çiktiktan sonra Sirinyer semtindeki evine gitmek için ticari taksiye bindi. Gürçesme Caddasi Yahudi Mezarligi önüne geldiklerinde 3 – 4 kisi oldugu tahmin edilen grup, trafik sikisikligindan yararlanarak duran taksinin arka kapisin açarak arka koltukta oturan Erdogan’in çantasini hizla çekti.

Kapkaççilara direnen Nalan Erdogan, taksiden düserken sag ve sol elinin yüzük parmaklari karildi. Içerisinde yaklasik 60 YTL, kredi kartlari, cep telefonu ve kimlik kartlari bulunan çantayi alan kapkaçcilar kayiplara karisti.

Yaralanan Erdogan ise Alsancak Ege Saglik Hastanesi’nde geldi. Erdogan’in her iki elinde kiriklar oldugu tespit edilirken kirilan parmaklar alçiya alindi. Genç kadin tedavisinin ardindan taburcu olurken polis kaçan kapkaççilarin yakalanmasi için çalisma baslatti.

Kapkaççilarin saldirisina ugrayan Erdogan’in babasinin emekli baskomiser oldugu ögrenildi.