Bankaları dolandıran şebeke çökertildi

Antalya’da, kurdukları paravan şirketlerle bankalardan bireysel, ticari ve araç kredisi alarak dolandırıcılık yapan 6 kişilik şebeke çökertildi. Yakalanan şahıslardan birisinin banka görevlisi olduğu tespit edildi.

Antalya Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri, gelen bir istihbaratı değerlendirerek yaptıkları çalışma sonucunda, sahte kimlik ve vergi levhası düzenlemek sureti ile kurdukları şirketler aracılığı ile çeşitli bankalardan kredi çeken şahısları tespit etti. Yapılan çalışma sonucunda olayla ilgili biri bayan olmak üzere toplam 6 kişi yakalandı.

Yapılan inceleme sonucunda yakalanan şahısların sahte belgeler ile çeşitli banka şubelerinden bireysel, ticari ve araç kredisi olarak toplam 105 bin YTL çektikleri tespit edildi. Yakalanan şahısların ev ve işyerlerinde yapılan kontrollerde değişik kişi adına düzenlenmiş nüfus cüzdanları, sürücü belgeleri, sahte olarak düzenlenmiş vergi levhaları, sahte olarak değişik kişi adlarına düzenlenmiş ikametgah senetleri, 3 adet değişik marka ve modellerde tabanca ve bu tabancalara ait fişekler ele geçirildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Mali Büro Amirliği ekipleri tarafından aynı anda Antalya’nın farklı noktalarında düzenlenen operasyon sonucunda yakalanan şahıslardan, bilgisine başvurulduktan sonra banka görevlisi olan şahıs serbest bırakıldı. V.A, R.Ç.D., A.Ö., Y.G., K.Ç. haklarında düzenlenen dosya ile Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi.