Bankamatik’ ile tanışalı 18 yıl oldu

Türkiye Bankamatik'le tanışalı 18 yıl oldu. 25 Aralık 1987'de ilk ATM cihazını Yenişehir/Ankara Şubesi'ne yerleştiren ve Bankamatik adını veren İş Bankası'nın bugün Bankamatik sayısı 2650'ye, Bankamatik(+) sayısı 585'e ulaştı.

Açıklamada kurulduğu 1924 yılından beri Türkiye’yi ilklerle tanıştıran İş Bankası’nın ATM cihazı ile Türk halkını tanıştırmasının üzerinden tam 18 yıl geçtiği ve bugün tüm ATM cihazlarına adını veren ‘Bankamatik’in, bir marka haline geldiği vurgulandı.

Sadece para çekmek için değil, Türk halkının Bankamatik cihazlarından çok yönlü olarak yararlanmasını sağlayan İş Bankası, şubelerden yapılabilen bir çok işlemi Bankamatik ekranlarına taşıyarak bir çok ilki gerçekleştirdi. Yatırım Fonu, Hisse Senedi alış-satış gibi yatırım işlemleriyle birlikte 50’den fazla işlemi Bankamatik ekranları aracılığıyla ilk kez müşterilerinin hizmetine sunan İş Bankası Bankamatik’lerinden, bugün döviz hesaplarından Dolar ve Euro çekmek bile mümkün. Ağırlıklı olarak turistik bölgelerde döviz ödeyen Bankamatik’lerin sayısı 20’ye ulaştı.