Barbie sanıklarına hapis talebi

Birçok kadını fuhşa teşvik ettikleri iddiasıyla 4 sanık hakkında 64 yıla kadar değişen hapis cezaları istemiyle dava açıldı.

İstanbul’da aralarında şarkıcı Fulden Uras ile “Gelinim Olur musun” programının yarışmacısı Sinem Umaş ve “Biri Bizi Gözetliyor”un yarışmacısı Hülya Yamanoğlu, manken Berna Aracı’nın da aralarında bulunduğu birçok kadını fuhşa teşvik ettikleri iddiasıyla 4 sanık hakkında 64 yıla kadar değişen hapis cezaları istemiyle dava açıldı.

İddianamede, aralarında manken, şarkıcı, VJ ve özel televizyon kanallarında yayınlanan yarışma programlarının yarışmacılarının da bulunduğu 23 kadın, mağdur sıfatıyla yer aldı. Alınan mahkeme kararları uyarınca, şüpheliler Dinçer D., Suat Y. ve Bülent T.’nin cep telefonlarının 29 Temmuz 2005 ile 24 Şubat 2006 tarihleri arasında dinlendiği belirtilen iddianamede, “dinleme sonucunda şüphelilerin mağdurları para karşılığında fuhşa teşvik ettikleri, fuhuş yapmalarında aracılık ve yer temin ettiklerinin belirlendiği’’ ileri sürüldü. Bu 3 şüphelinin, mağdurlar adına cep telefonlarıyla irtibat kurarak, değişik tarihlerde “erkeklerle para karşılığında fuhuş yapmaları için pazarlık ve aracılık ettikleri’’ öne sürülen iddianamede, şüphelilerin bazı mağdurları müşteri ile buluşacakları adreslere bizzat götürdükleri, bazı mağdurlara cinsel ilişki için evlerini kullandırdıkları ifade edildi. İddianamede manken Ece Gürsel ve ünlü futbolcuların da yer aldığı 12 kişi tanık olarak gösterildi.