Barça FIFA cezasını ‘karanlık eller’e bağladı!

FIFA'nın Barcelona'ya uyguladığı transfer yasağının ardından başkan Josep Maria Bartomeu basın toplantısı düzenledi.

Getirilen transfer yasağının ardından kulübün nasıl bir yol izleyeceklerini açıklayan Barcelona başkanı Josep Maria Bartomeu, "Bu soruşturmanın masumları korumak için yapıldığını biliyoruz ancak böyle ağır bir ceza beklemiyorduk. Olayın perde arkasında ise FİFA’ya 25 futbolcu hakkında mektup veren bir kulüp var. Biz suçlu değiliz. Adalet için haksızlığın karşısındayız" diye konuştu.

Bartomeu, "10 günlük süremiz var bu zaman zarfında itirazda bulunacağız. Kabul edilmemesi durumunda ise Spor Tahkim Mahkemesi'ne gideceğiz. La Masia'da mükemmellik peşinde olan ve dünya çapında örnek bir kulübüz " ifadelerini kullandı.


FIFA testlerini üzerimizde uyguluyor
FİFA’nın sert yaptırımlarını kendileri üzerinde denediğini belirten Başkan, “Bunu yaklaşık 35 yıldır üzerimizde gerçekleştiriyorlar ve sonunda başardılar. La Masia'nın dokunulmazlığı yok. Bu modelde değişiklikler yapabiliriz. Ancak son üç yılda yapılan haksız saldırı ile de mücadele edeceğiz. Biz yanlış bir şey yapmadık. Dünyanın en iyi kulübünü kurmaya çalışırken bize saldıran ve leke sürmeye çalışan karanlık elleri de biliyoruz. Kanıtlarımız var ve bunları toplamaya devam ediyoruz” dedi.

Başkan Bartemou, o kulübün Real Madrid olup olmadığı yönündeki sorulara ise yanıt vermedi.