Barda silahlı çatışma: 1 ölü!

Mersin'de bir restorantta çıkan silahlı çatışmada, 1 kişi ölürken, 4'ü bayan 7 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, olay dün gece Cami şerif Mahallesi’nde bulunan Antik bar yanındaki Piknik Balık Restorant’ta meydana geldi. Restorancı basan D.A. (Deniz Altın kılıç-28) adlı şahıs, etrafa rast gele ateş açmaya başladı. Açılan ateşe restorantta bulunan Erol Yılmaz (22) adlı şahıs ta, üzerinde taşıdığı silahla karşılık verince çatışma çıktı.

Olayda, restorantta bulunan Aysel Şimşek (30) adlı bayan hayatını kaybederken, Tülay Uzun (27), Kaderiye Yıldız (35), Bartimur Erdem, Erol Yılmaz ile saldırıyı gerçekleştiren D.A. silahla, Mehmet Gazi Özgen ile Ender Bakır ise cam parçaları ile yaralandı. Mersin Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralılardan kolundan vurulan Tülay Uzun ile kalçasından ve ayağından yaralanan Kadriye Yıldız ve boynu ile ayaklarından yaralanan Erol Yılmaz tedavi altına alınırken, Mehmet Gazi Özgen ve Ender Bakır ayakta tedavi gördü.

Öte yandan, olaydan sonra kaçmaya çalışırken yaralı olarak elegeçen D.A. ile Bartimur Erdem ise Toros Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Saldırgan D.A., susma hakkını kullanarak ifade vermezken, polis, D.A.’nın restoran sahipleriyle aralarında daha önceden bir husumet olduğu ihtimali üzerinde duruyor.