Bardan çiktilar polis ezdiler

ISTANBUL - Alkollü oldugu için polis kontrolünden kaçmak isteyen cipin sürücüsü, kendisini durdurmaya çalisan polisi ezdi. Daha sonra yakalanan 2’si kadin 4 kisi, umursamaz tavirlariyla polisi kizdirdi

Kovalamaca sonucu yakalanan aracin sürücüsü kazayi farketmedigini söylerken, araçta bulunan bir kadinin rahat bir tavirla “Ne oldu, adam öldü mü?” diye sormasi polisleri kizdirdi. Yarali polisin meslektasi kadinin sorusunu, “O adam bir polisti” diye cevapladi. Kaza, dün saat 05.00 siralarinda Bebek Sahil Yolu’nda meydana geldi. Kontrol yapan polis ekibi süphelendikleri 34 GAN 73 plakali kirmizi renkli Cheeroke marka lüks bir cipi durdurmak istedi. Içinde 2’si kadin 4 kisi bulunan cip polislerin ‘Dur’ ihtarini hiçe sayarak yoluna devam etti. Bu sirada Besiktas Ilçe Emniyet Müdürlügü Asayis Ekipler Amirligi’nde görev yapan 4 aylik polis memuru Murat Dinçer’e de çarpan araç kaçmayi basardi. Meslektaslari tarafindan hastaneye kaldirilan Murat Dinçer’in bacaklarinda kiriklar tespit edildi.

Polis alarma geçti

Bu arada, kaçan araç Besiktas’ta yakalandi. Arnavutköy Polis Merkezi’ne götürülen 2 kadinla ve 2 erkeginin alkollü olduklari belirlendi. Cip sürücüsü reklam sirketi sahibi 26 yasindaki Ediz Aydin ifadesinde, arkadaslari Garanti Bankasi’nda müdür olan arkadasi Mahmut Sinan, pazarlamaci Nursara Erdogdu ve Hatice Isil ile Reina’da eglendiklerini söyledi. Kazanin farkinda olmadigini söyleyen Ediz Aydin’in alkol muayenesinde 109 promil alkollü oldugu anlasildi. Mahkemeye sevk edilen Aydin tutuklandi.