Barış Memiş kendisini suçladı

Ersun Yanal döneminde A takıma alınarak forma şansı verilen ve geleceğin yıldızı olarak görülmesine rağmen son dönemlerde forma giyemeyen Barış Memiş, düşüşüyle alakalı kendisini suçladı.

Duraklama dönemi yaşadığını itiraf eden Barış, “Kimsede suç yok, tek suçlu benim. Ama ne olursa olsun kendimi hiç bırakmadım, kimseye suç bulmadım. Buraya kendim indim, buradan yukarıya kendim çıkmam gerekir.” dedi.

Türkmenistan’da düzenlenen Başbakanlık Kupası’nda U-19 Milli Takım forması altında en değerli futbolcu seçilen Barış, bunun kendisine moral olduğunu ve formasını geri almak için tüm gayretini gösterdiğini söyledi. Barış Memiş, yedek kalmasının canını acıttığını kaydederek, “Hem daha önce Trabzonspor forması giyen biri olarak hem Trabzon çocuğu olarak, orada en çok oynaması gerekenlerden biri de benim. Ama bütün suç da kendimde. Onun için de içim içimi yiyor. Yani kahroluyorum.” dedi. Geçen 2 yılını kayıp olarak gördüğünü anlatan genç oyuncu, “19 yaşında hatamın farkına vardım. Bu hatanın 25-26 yaşında da farkına varabilirdim. Çok geç olabilirdi, ama insanlar diyor ki: ‘Şimdi mi vardın hatanın farkına?’ Evet, bence şimdi varmam benim için son derece büyük avantaj.” şeklinde konuştu.

Bu arada Trabzonspor, Avni Aker’de pazar günü G.Saray’la oynayacağı lig maçının hazırlıklarını yaptığı idmanla sürdürdü.