Barış’a son veda Islak Islak

Barış Akarsu, dün Amasra'da ailesinin isteği üzerine tekbirlerle defnedildi

Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde doğum günü olan 30 Haziran’da geçirdiği elim kazada ağır yaralanarak komaya giren ve 5 gün boyunca yaşam mücadelesi veren Barış Akarsu, 3 Temmuz gecesi kapanan gözlerini bir daha açamayarak aramızdan ayrıldı. Ölümü her kesimden insanı yasa boğan Barış, dün sevenlerinin katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

SEVENLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Amasra’daki İskele Camii’nin önüne getirilen Barış’ın karanfillerle süslü tabutunun üzerine annesinin isteği üzerine havlu ve seccade konuldu. Anne Hatice ve baba Selahattin Akarsu, çocuklarının tabutuna sarılarak uzun süre gözyaşı dökerken, kız kardeşi Nesrin ile anneannesi ve babaannesi sinir krizleri geçirdi.

Barışın yüzlerce hayranı da onu son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Barış’ın cenazesinin Amasra’ya getirilişi sırasında izdiham yaşandı.

Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı sırasında cemaate dönen imam, “Ailesinin isteğiyle Barış’ın cenazesi, tekbir ve dualarla taşınsın. Alkış istemiyorlar” dedi.

Cenaze namazı sonrası Barış’ın tabutu bir süre omuzlarda taşındı. Barış’ın posterlerinin açıldığı kortejde yer alan vatandaşlar hep bir ağızdan onun dillere yerleşen “Islak Islak” şarkısını söyledi.

Amasra Şehir Mezarlığı’na getirilen Barış Akarsu’nun cenazesi gözyaşları arasında defnedildi. Barış’ın gözü yaşlı annesi, oğlunun mezarına kürekle toprak atarken, babası da elindeki çiçekten koparttığı yaprakları mezarın içine bıraktı. Amasra’daki reklam panolarına ise, Barış’ın “Kalbimizdesin” yazılı büyük posterleri konuldu.