Barışık’tan borçlu esnafa son ödeme günü uyarısı

Adana Esnaf Odaları Birlik Başkanı Kazım Barışık, vergi ve sigorta borçlarını yeniden yapılandıran esnafa "Borçlarınızı vaktinde ödeyin.

Adana Esnaf Odaları Birlik Başkanı Kazım Barışık, vergi ve sigorta borçlarını yeniden yapılandıran esnafa “Borçlarınızı vaktinde ödeyin.” uyarısında bulundu.
Birlik Başkanı Kazım Barışık, “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanun”dan yararlanarak borçları yapılandırılan esnaf ve sanatkarların, onuncu taksit ödeme süresinin yarın mesai saati bitiminde sona ereceğini hatırlattı. Borçlarını yapılandıran esnafın taksitlendirilen borçları ile cari dönemlere ait diğer borçlarını düzenli bir şekilde ödemelerini isteyen Barışık, “Esnaf ve sanatkarlarımızın kanundan yararlanma haklarını kaybetmemeleri için cari dönem vergileri (Gelir, Kurumlar, Stopaj, KDV ve ÖTV) ile taksitlendirilen borçlarının bir yılda iki defadan fazla ihlal etmemek kaydıyla süresinde ve eksiksiz olarak ödemesi gerekir. Borçlular büyük imkânlar sağlayan söz konusu kanun hükümlerinden yararlanma haklarını kaybetmemeleri bakımından taksitlerini süresinde yatırmaları menfaatlerine olacaktır. Ayrıca esnaf ve sanatkârlarımızın Gelir İdaresi Başkanlığı ile anlaşmalı bankalar aracılığıyla ödeme yapabilecekleri gibi Gelir İdaresi Başkanlığı’nın www.gib.gov.tr adresi üzerinden kredi kartı ile ödemede bulunmaları da mümkündür.” dedi.