Barzani Habur’dan Şırnak Vali Vekili tarafından uğurlandı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine Türkiye'ye gelen Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ve beraberindeki heyet, Habur Sınır Kapısı'ndan Şırnak Vali Vekili Mustafa Akgül ve diğer yetkililer tarafından uğurlandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine Türkiye’ye gelen Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ve beraberindeki heyet, Habur Sınır Kapısı’ndan Şırnak Vali Vekili Mustafa Akgül ve diğer yetkililer tarafından uğurlandı.

Mesut Barzani ve kürt sanatçı Şivan Perwer, Habur sınır kapısına konvoy eşliğinde geldi. Konvoya gümrük sahasına kadar Şırnak Vali Vekili Mustafa Akgül, AK Parti Şırnak Milletvekili M.Emin Dindar ve AK Parti Şırnak İl Başkanı Mehmet Demir de iştirak etti.

Şırnak Vali Vekili Mustafa Akgül tarafından uğurlanan Mesut Barzani, Irak Halil İbrahim Sınır Kapısı’nda Türk heyetini akşam yemeği için davet etti. Yemekte bir araya gelen heyet, 2 günlük Diyarbakır programını değerlendirdi. Burada Vali Vekili Akgül tarafından Barzani’ye Hz Nuh’un Gemisinin maketi ile Şırnak’ın Jirki kilimi ve Şehri Nuh balı hediye edildi.