Başaran: Daha iyi bir Aşkale için çalışacağız

Erzurum Aşkale Belediye Başkanı Ahmet Yaptırmış, yeni seçilen AK Parti adayı Enver Başaran'a görevini devretti.

Erzurum Aşkale Belediye Başkanı Ahmet Yaptırmış, yeni seçilen AK Parti adayı Enver Başaran’a görevini devretti.

    Aşkale’de devir teslim töreni yapıldı. Kesilen kurban ve duanın ardından 10 yıl başkanlık koltuğunda oturan Ahmet Yaptırmış, 30 Mart’ta başkan seçilen Enver Başaran’a koltuğu devretti. Yıllardar Aşkale’de bu bayrağı gururla taşıdıklarını belirten Yaptırmış, “Şimdi ise bu bayrağı gözümüzü arkada bırakmayacak olan genç, atik, tecrübeli kardeşimiz Enver Başaran’a devretmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bugüne kadar hep beraber hareket ettik, inşallah bundan sonra da yine hep beraber hareket edeceğiz.” dedi.

    Yeni başkan Enver Başaran ise Ahmet Yaptırmış ve ekibine, yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Başaran, “AK Parti İlçe Teşkilatı olarak 3 ay çok ciddi bir seçim süreci geçirdiklerini, bize güvenip oy veren tüm Aşkaleli vatandaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
    
    Aşkale halkını mahcup etmeyeceklerini, bir transit yol üzerindeki ilçenin altyapı ve görünümüyle şehir havasına sokacaklarını aktaran Başaran, “Görev, nöbet ve hizmet değişimi olabilir fakat bu, birlik ve beraberliğin bozulması manasına gelmez. Önemli olan birlik ve beraberliktir, Aşkaleliler olarak bu birlikteliği sağlayacağız.” diye konuştu.