Başbakan, Akşener ve İnce’ye yüklendi

Başbakan Binali Yıldırım, Kastamonu mitinginde konuşma yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım, Kastamonu'da vatandaşlara hitap etti. Kastamonu Kuzeykent miting alanında halka hitap eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Başbakan Binali Yıldırım’a Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin ve partililer eşlik etti. 

Yıldırım'ın konuşmasından satır başları:

“Haklarını yemeyelim. Bunların bir projeleri var, yapılanı bozmak. Yıkmak, hizmetleri durdurmak. Milletin faydasına olan her şeyi yok etmek, kapısına kilit vurmak. Bunların başka hiçbir projesi yok. TİKA’yı kapatacaklarını söylüyorlar. TİKA dediğin şey 80 ülkede Türkiye’nin bayrağını taşıyan tarihi kültürel miraslarını ortaya çıkartan, yoksul, yardıma ihtiyacı olan Afrika ülkelerinde okul açan, kuyu açan, sağlık merkezleri açan, Mostar köprüsünü yapan, camileri kültür merkezlerini ihya eden Türkiye’nin Osmanlı’dan gelen eserlerini bir bir ayağa kaldıran TİKA’yı kapacakmış. Çünkü FETÖ öyle istiyor. FETÖ’nün dışarıdaki sömürü alanlarına TİKA gereken müdahaleyi yaptığı için rahatsız oldular. FETÖ’nün en sevmediği kuruluşu kapatmayı vaat ediyorlar.

Kanal İstanbul’u kapatacağını söylüyor. Kanal İstanbul’a senin hayalin yetmez. Kanal İstanbul Türkiye’nin stratejik bir projesidir. Senin bu projelere gücün ve aklın yetmez. Bunun kararını millet verir, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan karar verir. Hızlı tren projelerine ne lüzum varmış, yerli otomobile ne gerek varmış. Başkalarının arabalarını alalım paralarını oluk oluk başkalarına aktaralım. Bu mu sizin milliyetçiliğiniz, vatanseverliğiniz. Bunların işi gücü yapılan işleri durdurmak, bozmak. Neden çünkü bunlar milletle aynı istikamette yürüyemiyorlar. Ayarları bozuk. Bu millet rahat yüzü görmesin, insanların yüzü gülmesin istiyorlar.

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti'nin Kastamonu mitinginde konuştu.

Yıkmaya çalıştığınız, iptal etmeye çalıştığınız projeler bu ülkenin gurur projesidir. Yüz akı projesidir. Bu projeleri yıkmanız iptal etmenize Kastamonu izin verir mi? Milletimiz buna izin verir mi? Türkiye’nin Kastamonu’nun şahlanışına bunlar engel olabilir mi? Bunların esasında dönüp dolaşıp söyledikleri biri ayağını kaldırıyor öbürü basıyor. Söyledikleri tek şey var. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmek. Tayyip Erdoğan olmasın da ne olursa olsun.”

"Ne diyorlar? Hızlı trene ne lüzum varmış, yerli otomobil de nereden çıkmış? Bu mu sizin milliyetçiliğiniz? Bu mu sizin yerliliğiniz. Bunların işi gücü yapılan işleri durdurmak, bozmak. Bunlar milletle aynı istikamette yürüyemiyorlar. Bu millet rahat yüzü görmesin, insanların yüzü gülmesin istiyorlar. Bunlar yıkmaya, iptal etmeye çalıştığını projeler, bu milletin yüz akı projeleridir.

Söyledikleri tek şey var. Tayyip Erdoğan'ı indirmek. Bu seçimler aslında iki taraf arasında geçiyor. Birinci taraf, ülkeyi kalkındırmak, 2023, milli geliri arttırak milletin refahını arttırmak isteyenler. Çocuklarımızın, gençlerimizin, kadınlarımızın geleceğine daha da umutla bakmak isteyenler. Sanayicimiz, işçimiz, esnafımız daha da iyi yaşasın diyenler. Güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye diyenlerdir. Bu grup AK Parti kadrolarıdır, Cumhur İttifakıdır. Peki ikincisi, ikinci taraf kim? İkinci taraf Türkiye'yi uçurumun eşiğinden alıp düze çıkaran Erdoğan iktidardan gitsin diyenler, eski günlere yeniden dönülsün diyenler. Darbeciler yok edilmesin, milletin dediği olmasın diyenler. Bu ülke hep yerinde saysın diyenler. Kardeşim, o devirler geçti. Türkiye kararını verdi. Bu millet 16 Nisan'da kararını verdi. Gelin siz de bu inadı bırakın, milletin yükselişine ayak uydurun. Yoksa bu rüzgar sizi de savurup atacak.

Daha yola çıkar çıkmaz, motor su kaynatıyor. Bir yandan seçilirsek parlamenter sisteme döneceğiz diyorlar. Bunlar geri vitese takmış durumdalar. Biz ileri vitese takıyoruz, bunlar geri vitese takıyor. Biliyorsun geri giderken, boynunu büke büke gidersin. Bir yandan da diyor ki, eski sistemi getireceğim ama seçilirsem diyor, bir ton vaad veriyor. Ya kardeşim, parlamenter sistemde senin yetkin, adın yok. Genel başkanları aday olamıyor, cesaret edemiyor. Seçim beyannamesini Kılıçdaroğlu okuyor, vaatleri İnce veriyor. Karar verin hanginiz cumhurbaşkanı adayısınız? Velhasıl bunların kafaları karışık. Bırakalım onları kendi haline, biz işimize bakalım. Kendi partisinin başına seçmedikleri adayı şimdi Türkiye'nin başına seçmeye çalışıyorlar. Çok değerliyse kendiniz niye seçmediniz? Önce siz seçseydiniz, sonra da millet bunu değerlendirseydi.

Biz söz verirsek yaparız. Bizde boş söz olmaz. İşte Kastamonu, 16 yılda nereden nereye geldi. Kastamonu'ya 16 yılda 14 milyar yatırım yaptık. 2000 yılında Kastamonu 20 milyon dolar ihracat yapıyordu. Geçen sene 120 milyon dolar ihracat yaptı. 6 kat artış var. Lafla yalanla millete hizmet olmaz."