‘Basbakan atesle oynuyor!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Baskan Yardimcisi Mehmet Sandir Basbakan Recep Tayyip Erdogan'in atesle oynadigini belirtti.

Mehmet Sandir yaptigi yazili açiklamada, bölücülük atesinin yurdun her yaninda toplumsal yangina dönüstügünü, ayni mahallenin okul çagi çocuklarinin sokaklarda savas oyunlari oynamaya basladigini belirtti. “Türkiye nereye gidiyor ve buraya nasil geldik? Sonuçlardan sorumlu kim?” diye soran Sandir, bölücü terörün her geçen gün daha da azginlastigina isaret etti.

Sandir açiklamasina söyle devam etti: “Kim kalkarda, ‘Kürt’üm demeyeceksin ha’ derse orada isyan baslar’ ve ‘Semdinli halki taniklik yapamaz çünkü bölücü örgütün tehdidi altindadir’ sözleri Sayin Basbakan’a aittir. Bu sözler aczin ve teslimiyetin ifadesidir. Bölücü terörle mücadele eden güvenlik güçlerini zan altinda tutmak, ülkenin birligine ihanet etmektir. Ayrica, böyle bir yaklasim bölücülere açiktan destek vermektir. Kaynagini hukuktan almayan ve kanunda tanimlanmayan hiç bir yetki mesru degildir, ancak yanlis örnekleri genellestirerek bölücü terör karsisinda güvenlik güçlerini töhmet altinda tutmak vatanin bölünmez bütünlügüne ihanet, bölücülüge destek vermektir. Bölücülüklü ve terörle mücadele, her seye ve herkese ragmen basarilmak mecburiyetindedir. Türkiye’nin birligi buna baglidir. Güvenlik güçleri ülkemizin ve milletimizin huzuru için çok degerlidir Güvenlik güçlerini suçlamaktan herkes vazgeçmelidir. Güvenlik güçleri bir gün AKP iktidari sahiplerine de gerek olacaktir. Basbakan atesle oynamaktadir. Sagduyu sahibi AKP’liler Basbakan’i durdurmalidir.”