Basbakan Bakanina degilçocuklara sahip çiksin

ANKARA - DYP Genel Baskan Yardimcisi Saffet Arikan Bedük, Basbakan'in Devlet Bakani Nimet Çubukçu'ya sahip çikmasini elestirerek, "Basbakan, kendi bakanina sahip çikacagina, milletin kimsesiz çocuklarina sahip çiksin" dedi.

Basbakan’in siddete maruz kalmis kimsesiz çocuklar yerine kendi partisinin bakanina sahip çikmayi tercih ettigini ifade eden Bedük, “Sayin Basbakan’in ‘Bakan’i Türkiye’ye ben göndermedim” seklindeki sözü ise bu olaya bakisinin ve o olayi algilayisinin disavurumundan baska birsey degildir.” diye konustu.

Bedük, Basbakan’in sorumlulugu üzerinden atma telasi içinde oldugunu iddia ederek, “Araba bagajindan çocuklara çikolata dagitmak disinda, bu hükümetin ve Basbakan’in yaptigi hiçbir sey yoktur. ‘Bana dokunmayin, bakanima dokunmayin, vekilime dokunmayin, bürokratima dokunmayin’ anlayisiyla devlet yönetilmez. Malatya olayi milletin vicdanina dokunmustur. Acaba sayin Basbakan’in vicdani rahat midir?” dedi.

Basbakan’in ‘medya yargisiz infaz yapiyor’ sözlerini de elestiren Bedük, “Simdi soruyoruz: Sizin ve partizanca atadiginiz idarecilerin sorumsuzlugunu medya olmasaydi millet nereden ögrenecekti? Çocuklara karsi islenen günahlar, medya olmasaydi nasil ortaya çikacakti? Medyaya tesekkür etmek yerine onlari suçlamak ancak despot yönetimlerde olur. Türkiye’de insanlarin haber alma hürriyeti vardir ve bu hürriyeti hiçbir güç engelleyemez. Anlasilan o ki sayin Basbakan ve basinda bulundugu hükümet, ‘disarda her kareye girip poz vermeyi’ devlet yönetmek, hükümet etmek zannediyor. Devlet poz verip fotograf çektirmekle yönetilmez. Türkiye’nin bugün bir tek gerçek fotografi vardir, o da yetim yavrularin kafasina indirilen darbelerin fotografidir.” seklinde konustu.