‘Başbakan bana söz verdi’

Mersin'in Mut ilçesinde bir kişi, çalışmak için gittiği Irak'ta tutuklanan oğlunun serbest bırakılması için görüştüğü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan söz aldı.

Mut’un Işıklar köyünde yaşayan Mehmet Yılmaz (75), 2 çocuk babası oğlu Cengiz Yılmaz’ın (31) 6 ay önce önce yüksek gerilim hattı çekmek için bir şirket aracılığıyla Irak’a gittiğini, ancak arkadaşlarının dönmesine rağmen kendisinden 1.5 aydır haber alamadıklarını söyledi.

Erbil’de yüksek gerilim hattı çeken arkadaşlarını kamerayla görüntülediği için oğlunun gözaltına alınarak tutuklandığını ileri süren Yılmaz, “Irak’taki yetkililer ile görüştüm. Oğlumun çektiği görüntülerde suç unsuru bulunmadığını ve serbest bırakılacağını bildirdiler. Ama ben oğlumun hayatından endişe duyuyorum” dedi.

Miting için Karaman’a gelen Başbakan Recep Tayip Erdoğan’a ulaşarak durumu ilettiğini belirten Yılmaz, “Başbakanımız, olaydan haberi olduğunu söyledi. Girişimde bulunduklarını ve oğluma en kısa zamanda kavuşacağımı söyledi. Başbakanımıza güveniyorum” diye konuştu.