Başbakan Cem Yılmaz esprisi yaptı!

Erdoğan, 'Demokratik açılımı' görüşmek üzere sinema ve tiyatro oyuncuları ve yapımcılarla bir araya geldi.

Erdoğan, Cem Yılmaz’ın Vizontele filmindeki esprisini hatırlatarak, “Cem Yılmaz’ın da ‘Vizontele’ filminde ‘Zeki Müren de bizi görecek mi’ dediği gibi, Zeki Müren bizi görecek mi bilmem ama bizi gören görüyor.” dedi.

Başbakan Erdoğan, Dolmabahçe’deki Çalışma Ofisi’nde sanatçılarla buluşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çocukluğundaki Yeşilçam’dan bahseden Erdoğan, sanatçıların, başkalarının duyamadığını duyan, göremediğini gören’ şeklinde yapan Erdoğan, sinemanın çağın tanığı olduğunu belirtti. Erdoğan, “Bugün burada Zeki Alasya bey yok ama onun bir ikizi olan Metin bey aramızda. Birlikte sahneye koyduğu ‘Yasaklar’ oyunu , 90’lar Türkiye’sinin manzarasını ironik şekilde resmetmiştir. “Ortada bir sorun varsa görmezden gelmek sorunu çözmüyor. Zamanla kangren haline geliyor. Bu ülkenin otoriteleri Yılmaz Güney’in filmlerine kulak vermiş olsaydı bugün çok farklı olurdu inanın.” ifadelerini kullandı.

Bu arada Erdoğan, Cem Yılmaz’ın Vizontele filmindeki esprisini hatırlatarak, “Cem Yılmaz’ın da ‘Vizontele’ filminde ‘Zeki Müren de bizi görecek mi’ dediği gibi, Zeki Müren bizi görecek mi bilmem ama bizi gören görüyor.” diye konuştu. Cem Yılmaz da Erdoğan’ın bu sözleri karşısında gülümsedi. Salonda bulunan sanatçılar ise Erdoğan’ın sözlerini alkışladı.