Başbakan: Kürt sorunu yok!

Başbakan Binali Yıldırım, terörle mücadele hakkında mesaj verdi.

Başbakan Binali Yıldırım, Siirt mitinginde önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan, terörle mücadele vurgusu yaptı ve terörün Türkiye'nin gündeminden çıktığını belirtti.

Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, "PKK denen proje örgütün, bölücü örgütün Kürtler diye bir sorunu yok. Sorun ne biliyor musunuz? Kürtlerin de Türklerin de bu milletin PKK, FETÖ gibi bir sorunu var. Bu sorunu kökünden çözmek için gereken neyse yapıyoruz. Mesele vallahi de billahi de Kürt meselesi değil, mesele Türkiye'nin güçlenerek büyümesini geciktirme, mesele Türk insanının zenginliğinin, her alanda gelişmesinin hazmedilememesi." dedi.

Yıldırım, şöyle devam etti:

"Dağa çıkışlar bitti. Yavrularımız geleceğe bakıyor, dağa bakmıyor. Çünkü dağda gözyaşı, zulüm var."

Başbakan Yıldırım, terörün Türkiye'nin gündeminden çıktığını söyledi.

"Siirt Havalimanı tamamen yenilecek"

Siirtlilere bir müjdesi olduğu söyleyen Yıldırım, Siirt Havalimanı'nın tamamen yenileceğini, yaz kış, iyi havada kötü havada artık havalimanının açık olacağını bildirdi.

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Bölücülüğe, teröre, kardeş kavgasına asla müsaade etmedik! Her bölgeye hizmet götürdük. Bugün terör, Türkiye'nin gündeminden çıkmıştır. Artık evlatlarımızı kandıramıyorlar. Birlikte hareket etmeye devam edeceğiz. Zalimler karşısında dimdik duracağız.

Siirt Üniversitesi'ne tıp fakültesi kurduk. Artık doktorlar Siirt'te yetişecek. Siirt'te bakır işleme fabrikası kuruluyor. 5 milyar liralık yatırım yapılacak. 5 bin kişi çalışacak. Siirt'te 15 yıl önce 1 ambulans vardı. Şimdi 43 ambulans var. İşte hizmet bu.

AK Parti sorunları çözen partidir, dağ gibi sorunlarıu hizmete dönüştüren partidir. Güçlü Meclis için AK Parti, güçlü iktidar için Recep Tayyip Erdoğan! Meclis daha güçlü olacak, Cumhurbaşkanı daha güzel hizmetleri daha hızlı yapacak"

TRT

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Bölücülüğe, teröre, kardeş kavgasına asla müsaade etmedik! Her bölgeye hizmet götürdük"