Başbakan’dan azar yiyen muhabir konuştu!

Başbakan'a soru sorup azar yiyen Today's Zaman Muhabiri Tuğba Mezararkalı konuştu.

Başbakan Erdoğan bugün Azerbaycan'a gitti. Ziyaret öncesi havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başbakan Erdoğan'a sorulan sorulardan en dikkat çekici olanı ise Today's Zaman muhabiri Tuğba Mezararkalı'nın Egemen Bağış'la ilgili sorusuydu.

Mezararkalı, Egemen Bağış'ın Kur'an-ı Kerim'le dalga geçtiğini hatırlatarak, Bağış'ın partiden ihracının gündemde olup olmadığını sordu. Erdoğan ise Bağış'ın arkasında durdu ve Mezararkalı'ya, "O müfterilerle aynı yerde durma, bence oradan ayrıl" diye çıkıştı.

BAŞBAKAN EGEMEN BAĞIŞ'LA İLGİLİ TEK BİR AÇIKLAMA YAPMADI"

Dönüşümlü olarak Başbakan Erdoğan'ı takip ettiğini kaydeden Today's Zaman muhabiri Tuğba Mezararkalı, Başbakan Erdoğan'ın bugüne kadar Egemen Bağış'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarıyla ilgili tek bir açıklama yapmadığına işaret etti.

"BEN GÖREVİMİ YAPTIM"

Gazetecilik görevini yaptığını ve Egemen Bağış'la ilgili soruya cevap aradığını kaydeden Mezararkalı, "Egemen Bağış dublaj olduğunu söyledi. Başbakan Erdoğan da Egemen Bağış'ın arkasında durdu. Ancak, ses kaydında adı geçen diğer ismin açıklamaları var, özür de diledi. Bunu nereye koyacağız?" diye sordu.

"SORUM YARIDA KESİLDİ"

Sorusunun yarıda kesildiğini bu yüzden sorusunun devamını getiremediğini ifade eden Mezararkalı, bundan sonra da gazetede çalışmaya devam edeceğini belirterek, "Bir arkadaşımız bir fotoğraf yüzünden gözaltına alındı. Görevimizi yapmaya çalışıyoruz. Bundan sonra nelerle karşılaşacağımı bilmiyorum ama yine Başbakan Erdoğan'ı takip etmeye devam edeceğim" dedi.