Başbakan’dan Menbiç açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, Menbiç konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım, Amerika Birleşik Devletleri ile gerçekleştirilen kritik görüşmelere değinerek Menbiç konusunda hükümetin kararlılığını bir kez daha dile getirdi.

Başbakan Binali Yıldırım, "Fırat'ın batısı tamam, doğusu da aynısı olacak, bunun başka yolu yok. Şimdi Menbiç konusunda ısrarımız sonucu bir noktaya gelindi ve burnundan kıl aldırmayanlar yavaş yavaş 'Bu işi oturalım konuşalım' diyor" dedi

Başbakan Binali Yıldırım: "Şimdi Fırat'ın batısı tamamlandı, doğusu ne  olacak? Doğusu da aynı olacak. Hiç bunun yolu yok. Hiçbir zaman terörle burun  buruna yaşayamayız. Buna müsaade etmeyiz. Arkasında Amerika olsun fark etmez, kim  olursa olsun. Mesele memleket meselesi olunca gerisi teferruat. Bizim şiarımız  bu. Şimdi Menbiç konusunda ısrarımız sonucu bir noktaya gelindi ve burnundan kıl aldırmayanlar yavaş yavaş 'Bu işi oturalım konuşalım' diyor."

"Son günlerde ekonomimiz üzerinde ortaya atılan  şayialar, yalanlar, senaryolar hep bu FETÖ üst aklının yurt dışındaki  planlarıdır, kurgularıdır. Oynadıkları kirli oyunlarla bu milleti geçmişte de  dize getiremediler, bundan sonra da asla bunu başaramayacaklar."

"Herkesin söylediğini güzelce dinleyeceksiniz, ince  eleyip sık dokuyacaksınız, İnce'yi eleyip Erdoğan'ı seçeceksiniz."

MİLLİYET